رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

برپایی مراسم جزء خوانی قرآن در ۷۰۰ نقطه استان مرکزی - نمایش محتوای خبر

 

 

برپایی مراسم جزء خوانی قرآن در ۷۰۰ نقطه استان مرکزی

برپایی مراسم جزء خوانی قرآن در ۷۰۰ نقطه استان مرکزی

برپایی مراسم جزء خوانی قرآن در ۷۰۰ نقطه استان مرکزی

 

        همزمان با ماه مبارک رمضان، مراسم جزء خوانی قرآن در ۷۰۰ نقطه شهری و روستایی استان مرکزی برپا می شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در تشریح برنامه‌های قرآنی استان در ماه رمضان گفت: اجرای طرح «قرآن در رمضان» از اهم برنامه‌های قرآنی استان است.

حجت الاسلام قربانپور افزود: برپایی جلسات جزء خوانی تحت عنوان «قرآن در رمضان» با حضور مرتلان بنام در سراسر نقاط شهری و روستایی استان برگزار می‌شود.

او با بیان اینکه در بسیاری از نقاط شهری و روستایی جلسات جزء خوانی به‌صورت خودجوش و مردمی برگزار می‌شودگفت: در اراک نیز این مراسم رأس ساعت ۱۸ در مصلی بیت‌المقدس اراک آغاز می‌شود و پس از اتمام قرائت، آیت‌الله دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان تفسیری از کلام وحی بیان می‌کند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی همچنین به برپایی محافل انس با قرآن در ۱۲ شهرستان استان اشاره کرد و افزود: به‌طورمعمول در هر شهرستان ۳ محفل با حضور قاریان استانی و کشوری برپا می‌شود.

حجت الاسلام قربانپور در ادامه اجرای طرح «بینات ۲۲» را از دیگر برنامه‌های اجرایی عنوان کرد و گفت: این طرح ویژه ماه مبارک رمضان با محوریت تفسیر سوره «غافر» ویژه گروه سنی ۱۶ سال به بالا در مؤسسات، خانه‌های قرآنی شهری و روستایی برگزار می‌شود و پس از اتمام دوره ۲۸ روزه از داوطلبان آزمون گرفته‌شده و گواهی‌نامه اعطا می‌شود.

سال گذشته در طرح «بینات ۲۱» هزار و ۸۷۹ نفر شرکت داشتند که از این تعداد هزار و ۸۱۸ نفر موفق به دریافت گواهینامه شدند.