جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

برنامه های شبکه آفتاب در هفته دفاع مقدس - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه های شبکه آفتاب در هفته دفاع مقدس

برنامه های شبکه آفتاب در هفته دفاع مقدس

 

 

صداوسیمای استان مرکزی به منظور ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و به تصویرکشیدن رشادت های یادگاران هشت سال دفاع مقدس، با تهیه و تولید ویژه برنامه های مختلف به استقبال گرامیداشت هفته دفاع مقدس خواهد رفت.

 

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای استان مرکزی، سیمای شبکه آفتاب  با تولید و پخش ویژه برنامه « پلاک عاشقی » با هدف افزایش شناخت مخاطب در خصوص فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت به تهیه کنندگی آقای محمد فراهانی از 30 شهریور به مدت یک هفته هر شب رأس ساعت 21  به مدت 45 دقیقه با آیتم هایی از قبیل: آرم، پلاتو مجری، بیانات رهبری، گفتگو با مهمان، نقش صنایع استان مرکزی در دوران دفاع مقدس، خاطره گویی، معرفی کتاب، نمایشگاه دفاع مقدس، معرفی هنرمندان استانی در دوران دفاع مقدس، نماهنگ دفاع مقدس، معرفی سرداران شهید و وصیت نامه آنها و... تقدیم نگاه گرم بینندگان خواهد شد. نکته قابل ملاحظه اینکه برای تولید و پخش این برنامه و بزرگداشت چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس، اقلیم های مختلف دفاع مقدس در مرکز بازسازی شده اند..

 

همچنین علاوه بر برقراری ارتباط مستقیم با محل نمایشگاه دفاع مقدس شهر اراک و نیز تولید آیتم ویژه 4 دقیقه ای در برنامه خانواده، از دیگر برنامه های تدارک دیده شده سیمای شبکه آفتاب در این هفته می توان به برنامه « بامداد آفتاب » اشاره کرد که هر روز از ساعت 8 الی 9 صبح از محل موزه دفاع مقدس شهر اراک تهیه و پخش خواهد شد.

 

«چهلمین سال حماسه»، عنوان برنامه ای دیگر در رادیو آفتاب است که با هدف بازخوانی 8 سال دفاع مقدس و تبیین و تشریح نقش نیروهای مسلح و نهادهای مردمی در این دوران به تهیه کنندگی علیرضا یعقوبی و گویندگی شهرام ترکمانی و علیرضا رافعی با محوریت انعکاس ایثار و فداکاری نیروهای مسلح بعد از جنگ و آیتم هایی همچون خاطره گویی در دوران دفاع مقدس، گزارش از فعالیتهای ویژه هفته دفاع مقدس و.. از 31 شهریور به مدت یک هفته هرروز ساعت 18:45 به مدت 75 دقیقه به صورت زنده و مستقیم تقدیم شنوندگان ارجمند صدای شبکه آفتاب می شود.

 

همچنین علاوه بر اطلاع رسانی برنامه ها، ارتباط با مسئولین سپاه و سایر نیروهای مسلح در استان ، پخش آیتم های میان برنامه ای برای معرفی شهدای والامقام، پخش سرودها و موسیقی های محلی و خاطره انگیز بصورت تأمینی و... نیز می توان به دیگر برنامه های تدارک دیده شده در رادیو آفتاب از جمله «گلبانگ پایداری» - «نمایش هفته» - «مستند اُغور بخیر» - «مسابقه هقت سرا» و... اشاره نمود.

 

خبر صداوسیمای استان مرکزی نیز در این ایّام، با تولید و پخش بیش از 200 عنوان گزارش و برنامه های مختلف خبری از جمله گزارش موضوعی و مستند خبری، مصاحبه، خبر مکتوب، گفتگوی ویژه خبری، سایت و کانال خبرگزاری صداوسیمای استان مرکزی در فضای مجازی، عکس، فیلم و.. در موضوعات مختلف از جمله:  حمله صدام به صنایع اراک در پنجم مرداد-پل خیبر در دفاع مقدس - خمین ، شهر 1000شهید - شهید محلاتی ،صدای انقلاب- گردان علی بن ابیطالب(ع) در دفاع مقدس - جانباز ابراهیمی ،شهید زنده دفاع مقدس - مادر شهیدان فرهمند (مادر شهیدان رجایی)- بسیجی راوی دفاع مقدس(زرندیه) و همچنین پوشش خبری برنامه های هفته دفاع مقدس در استان و... به استقبال این هفته خواهد رفت.

 

فضای مجازی شبکه آفتاب نیز با معرفی ویژه برنامه های صداوسیما در وب سایت و شبکه های اجتماعی شبکه آفتاب و همچنین اقداماتی همچون : طراحی و ساخت « صفحه ویژه دفاع مقدس» در قالب عناوین و آیتم های ویژه هفته دفاع مقدس-برگزاری «پویش عکس و فیلم کوتاه» (تصاویر منتشر نشده مردمی) با امکان ارسال عکس از سوی مخاطب و انتشار درسایت و کانال شبکه آفتاب-تولید و تامین معرفی سرداران شهید استان مرکزی در قالب ویدئو و موشن گرافیک( 5 مورد) - تولید و تامین ویدئو گرافیک با موضوع شهدا و دفاع مقدس و... به تعداد( 7 مورد)- تولید و تامین اینفوگرافی با موضوع معرفی شهدا و...( 8 مورد ) - تولید و تامین عکس نوشته با موضوع دفاع مقدس( 12 مورد )- تولید و تامین پادکست های مناسبتی به تعداد (12 قطعه) - تولید و تامین موشن گرافیک « این سوی خاکریز » با موضوع نقش صنایع استان مرکزی در دوران دفاع مقدس ( 10 مورد) - معرفی ویژه برنامه های تامینی و تولیدی هفته دفاع مقدس در سایت و کانال شبکه آفتاب - انتشار بخشهایی از وصیت نامه شهدای استان و نیز انتشار مطالب متنوع دیگر در دنیای مجازی با مخاطبان خود همراه خواهد بود.