سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

برنامه های شبکه آفتاب در نوروز 1400 - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه های شبکه آفتاب در نوروز 1400

برنامه های شبکه آفتاب در نوروز 1400

 

 

شبکه آفتاب در ایّام نوروز سال 1400 با تهیه و پخش ویژه برنامه های متنوع در حوزه های صدا، سیما، خبر و فضای مجازی، میهمان و همراه نوروزی مخاطبان استانی و کشوری خود خواهد بود.

 

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای استان مرکزی، داریوش دبیقی مدیرکل شبکه آفتاب در این خصوص تشریح کرد:« صدای شبکه آفتاب در ایّام نوروز 1400 با تهیه و پخش ویژه برنامه زنده رادیویی «بهار روستا» به تهیه کنندگی آقای علیرضا اهوازی از اول فروردین لغایت 13 فروردین ماه 1400، از ساعت 20:30 به مدت 325 دقیقه با پرداختن به موضوع فرهنگ روستاها به خصوص در نوروز و نیز محوریت انعکاس شادی و نشاط و انعکاس توانمندی های فرهنگی، گردشگری و تولیدی روستاها با بخش هایی همچون : معرفی شاعران – معرفی هنرمندان صنایع دستی – معرفی مناطق تاریخی، زیارتی و گردشگری استان– بازی های بومی و محلی در روستاها – معرفی تولیدگران و کارآفرینان و... به استقبال فصل بهار می رود.

 

رادیو آفتاب همچنین در روز 30 اسفند 99 از ساعت 11 الی 12 صبح، با تهیه و پخش ویژه برنامه زنده و مستقیم «صدای پای بهار» به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی آقای سید محمد محمدی و با هدف پرداختن به حال وهوای لحظه تحویل سال و ایجاد فضایی با نشاط و معنوی قبل از سال تحویل، با بخش هایی همچون: سوال از مخاطبان – گفتگو با میهمانان- شاعر – خواننده – برقراری ارتباط زنده رادیویی با سایر مراکز استان ها – شعر و موسیقی – گفتگو با کارشناس فرهنگ عامه – معرفی آداب و رسوم سال تحویل- پخش پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی و ریاست جمهوری –پخش دعاهای تحویل سال و نیز ایجاد لحظاتی شاد و فرح بخش، همراه با شنوندگان ارجمند رسانه استانی خواهد بود.

 

همچنین از دیگر برنامه های تدارک دیده شده در صدای شبکه آفتاب در طول ایام نوروز می توان به برنامه هایی همچون: (« نارگل » با محوریت موضوعی آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و ایجاد فضای شاد بهاری با بخش هایی از جمله سوال از مخاطبان، ارتباط با مسئولین ستاد نوروزی، ارتباط با سایر مراکز استانها، بیان توانمندی های تولیدی استان و... به مدت 120 دقیقه، هر روز ساعت 10 صبح) و نیز («گل بهار» با محوریت موضوعی طنز و با هدف ایجاد فضایی فرح بخش عصرگاهی، با آیتم هایی همچون پخش قطعات نمایشی طنز ، شعر و ترانه و... به مدت 120 دقیقه، هرروز ساعت 17:30 عصر) اشاره نمود.»»

 

دبیقی افزود: «از جمله برنامه های تدارک دیده شده سیمای شبکه آفتاب در ایّام نوروز 1400 ، ویژه برنامه زنده تلویزیونی «اینک بهار» است که این برنامه از روز 29 اسفندماه 99 لغایت 14 فروردین 1400 با محوریت موضوعی ایجاد نشاط و شادی - پرداختن به آداب و رسوم و سبک زندگی مبتنی بر ساده زیستی - تکریم سالمندان – تکریم خانواده های معظم شهدا - اطلاع رسانی و... با آیتم هایی همچون: نمایش- گزارش – نماهنگ – خواننده – مجری - میهمان و...  به مدت 55 دقیقه با تهیه کنندگی آقای حامد شیدایی و اجرای مجری توانمند کشوری حسین رفیعی، هر شب رأس ساعت 21 تقدیم نگاه گرم بینندگان ارجمند می شود.

 

داریوش دبیقی اضافه کرد: «این ویژه برنامه، شنبه 30 اسفند 99 مصادف با روز سال تحویل، از ساعت 11 تا 14 به مدت 180 دقیقه با هدف پرداختن به حال وهوای لحظه تحویل سال و ایجاد فضایی با نشاط با بخش های ویژه ای همچون مجری -نماهنگ- پخش کلیپ و گزارش های موضوعی و مناسبتی – هشدار های ستاد خدمات سفر و پلیس همراه - معرفی جاذبه های گردشگری و اماکن مذهبی تاریخی استان مرکزی و... میهمان سفره هفت سین بینندگان خود در سراسر کشور خواهد بود.

 

همچنین از دیگر برنامه های تدارک دیده شده در سیمای شبکه آفتاب در طول این ایام باستانی، برنامه موسیقیایی «ترنم» است که در آن به موسیقی های محلی استان مرکزی نیز پرداخته خواهد شد و هرشب به مدت یک ساعت برروی آنتن خواهد رفت .»

 

مدیرکل صداوسیمای استان مرکزی همچنین گفت: « خبر شبکه آفتاب در ایام نوروز با تولید و پخش بیش از 525 عنوان گزارش و برنامه های مختلف خبری از جمله گزارش موضوعی و مستندهای خبری، مصاحبه، خبر مکتوب، برقراری ارتباط های زنده خبری، سایت و کانال خبرگزاری مرکزی و.. با پرداختن به موضوعاتی از قبیل: معرفی آیین های نوروزی و جاذبه های گردشگری استان مرکزی در 12 شهرستان در فضای مجازی و گزارش از مسافران نوروزی با رعایت نکات و پروتکل های بهداشتی در ایام کرونایی در صورت مجاز بودن سفر- پوشش خبری رویدادها و مراسم و مناسبت ها در ایام نوروز – انعکاس تمهیدات و عملکرد کمیته های ستاد خدمات سفر استان و شهرستان ها– توصیه های پلیس - انعکاس رویدادهای خبری و انتشار تولیدات ویژه خبرگزاری به مناسبت نوروز و مناسبت های ملی و مذهبی در این ایام و... به استقبال سال جدید خواهد رفت.»

 

داریوش دبیقی نیز در پایان تصریح کرد: « فضای مجازی شبکه آفتاب هم در این ایام کرونایی و مورد استقبال فعالین و علاقه مندان عرصه فضای مجازی ، با طراحی و ساخت « صفحه ویژه نوروز 1400 » و ایجاد عناوین و آیتم های ویژه ای از قبیل: « تلویزیون آفتاب در نوروز - رادیو آفتاب در نوروز ویژه های وب (در قالب متن، صوت، عکس و ویدئو) - اخبار نوروزی - دانستنی های نوروز - کلیپ و نماهنگ بهاری - موسیقی های بهاری - جدول پخش روزانه و هفتگی صداو سیما - پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامیباکس استان گردی(معرفی شهرهای استان)- آداب و رسوم نوروزی-  جاذبه های فرهنگی گردشگری استان پویش ارسال عکس و فیلم های مردمی از نوروز معرفی سوغات و صنایع دستی استان - نوروز در احادیث و روایات -باکس آب و هوا و اوقات شرعی  - مسیرهای گردشگری، نقشه استان و تلفن های ضروری  و همچنین تهیه و انتشار انواع کلیپ، پادکست، ویدئو، موشن گرافیک، عکس نوشته و اینفوگرافی با موضوعات مختلف از جمله : قطعه شعار سال- قطعه تبریک نوروز- آداب سفر- توصیه های بهداشتی کرونایی و نه به سفرهای غیر ضروری - توصیه هایی جهت رانندگی ایمن - توصیه های ایمنی موقع ترک منزل  - نکاتی جهت طبیعت گردی و حفظ محیط زیست در روز طبیعت - بهره گیری از تصاویر استان و موسیقی شاد و مناسبتی و...  بصورت ویژه همراه کاربران و علاقه مندان خود از سراسر کشور خواهد بود.»