سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | پنج‌شنبه، ۹ تیر ۱۴۰۱

برنامه های شبکه آفتاب در ماه محرم - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه های شبکه آفتاب در ماه محرم

برنامه های شبکه آفتاب در ماه محرم

 

 

همزمان با آغاز ماه محرم و برپایی عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، شبکه آفتاب با تدارک ویژه برنامه هایی شاخص به استقبال این ماه می‌رود.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای استان مرکزی، همزمان با آغاز ماه محرم و برپایی عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، شبکه آفتاب با تدارک ویژه برنامه هایی شاخص به استقبال ماه محرم می‌رود.

ویژه برنامه‌های زنده و تولیدی، پخش روزانه سخنرانی مذهبی، فیلم، سریال، مستند و مداحی های مرتبط با موضوع عاشورا، از جمله موارد برنامه ریزی و تدارک دیده شده شبکه آفتاب برای پخش در ایام ماه محرم و صفر می باشد.

 

با نوای کاروان در صدای شبکه آفتاب:

« با نوای کاروان »، عنوان ویژه برنامه ای است که در ایام ماه محرم بر روی آنتن صدای شبکه آفتاب خواهد رفت.

این ویژه برنامه از شب اول محرم آغاز و تا شب سیزدهم محرم هر روز رأس ساعت 18:30 بمدت 70 دقیقه بصورت زنده ادامه خواهد داشت. این برنامه رادیویی به تهیه کنندگی خانم فاطمه آتانی با ساختار کلامی، پیامی روایی و موضوع انعکاس عزاداری ها و ترویج شیوه های عزاداری در شرایط کرونا و با آیتم هایی همچون: مطلب، گزارش، کارشناس موضوعی، معرفی کتاب عاشورایی، گزارش از فرهنگ ها و آیین های عزاداری در استان مرکزی، گزارش از شیوه های عزاداری و نذورات در شرایط کرونا، ارتباط زنده با مراکز استانی و... تهیه و پخش میگردد.

 

تکیه آفتاب در سیمای شبکه آفتاب:

«تکیه آفتاب» عنوان برنامه ای است که در ایام محرم از سیمای شبکه آفتاب تقدیم بینندگان این شبکه خواهد شد.

ویژه برنامه تلویزیونی «تکیه آفتاب» به تهیه کنندگی آقای حامد شیدایی با موضوع تبیین فلسفه قیام عاشورا و پوشش عزاداری های استان تولید می شود. این برنامه شامل آیتم هایی از جمله: آرم، روز شمار وقایع محرم – وله – میهمان و کارشناس – یادنامه – معرفی کتاب – کلام بزرگان – شعر خوانی آیینی – روایت کربلا- داستان عاشورا- تصاویر ارسالی و... در دهه اول ماه محرم، هر شب ساعت 21 به مدت 50 دقیقه بصورت زنده و مستقیم، تقدیم بینندگان شبکه آفتاب خواهد شد.

همچنین از دیگر برنامه های تدارک دیده شده سیمای شبکه آفتاب می توان به پخش فیلم های مستند و سینمایی، سریال و همچنین زیرنویس های مرتبط با موضوع این ایام اشاره کرد.

 

خبر شبکه آفتاب نیز با تولید و پخش بیش از 200 عنوان گزارش و برنامه های مختلف خبری از جمله گزارش موضوعی و مستندهای خبری، مصاحبه، خبر مکتوب، سایت و کانال خبرگزاری مرکزی و... و با پرداختن به موضوعاتی از قبیل: محرم آمد – محرم در فضای مجازی – حسینیه های خانگی – تبیین بایسته های فرهنگی و عقیدتی عاشورا– تاسوعا و عاشورای حسینی -  نماز ظهر عاشورا- شیرخوارگان حسینی - نذورات - اربعین اولی ها - توصیه ها و هشدار های لازم بهداشتی جهت عزاداری ها در ایام کرونایی و نیز پوشش خبری و اطلاع رسانی مراسم عزاداری در شهرستان های مختلف استان و برنامه های فرهنگی و مذهبی در مساجد و تکایا، و همچنین انعکاس تولیدات ویژه خبرگزاری و...  به استقبال این ماه خواهد رفت.

 

فضای مجازی شبکه آفتاب نیز با طراحی و ساخت « صفحه ویژه محرم 1400 » و برگزاری مسابقه و پویش مردمی و همچنین ایجاد عناوین و آیتم های ویژه ای از قبیل: « معرفی آیین و آداب و رسوم ماه محرم در شهرهای مختلف استان - گرامیداشت نامگذاری شهدای کربلا در ایام محرم- شرح فضائل و احادیث شهدای کربلا و وقایع تاریخ –  ستورالعمل های بهداشتی در ایام کرونایی برای عزاداران -شرح وقایع مشهور روز عاشورا - جدول پخش برنامه های محرم - اخبار محرم - نواهای عزاداران حسینی استان - اعمال ماه محرم - ادعیه و احادیث محرم(احادیث کربلا، احادیث عزاداری و ..) » و نیز تهیه و انتشار انواع کلیپ، پادکست، ویدئو، موشن گرافیک، عکس نوشته و اینفوگرافی با موضوعات مختلف مربوطه و همچنین فراهم کردن امکان ارسال عکس و فیلم از آیین های عاشورایی مردم در محرم از سوی کاربران- معرفی و پخش زنده برنامه های مناسبتی صداوسیما در شبکه های اجتماعی و وب سایت مرکز- ضبط و انتشار مداحی و نوحه سرایی های مرتبط در سایت و کانال شبکه آفتاب– معرفی کتب مرتبط با حادثه کربلا و شهدای کربلا – انتشار قطعات فیلم مرتبط و... در این ماه بصورت ویژه همراه کاربران و علاقه مندان خود از سراسر کشور خواهد بود.