رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

برنامه «گلدونه ها» - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه «گلدونه ها»

 


کودکان استان مرکزی فصل تابستان را با برنامه گلدونه ها سپری می کنند.

«گلدونه ها» عنوان برنامه ای است ویژه گروه سنی کودک که روزهای فرد هفته بصورت زنده و با حضور کودکان در استودیوی سیمای شبکه آفتاب از ساعت 16 به مدت 45 دقیقه با مخاطبان خود همراه است

برنامه «گلدونه ها» با ايجاد روحيه نشاط و شادی در كودكان و نوجوان، انتقال مفاهيم عميق ديني و اخلاقي و حضور عمو کمال و یاسین« مجری خردسال» و دو عروسک به نامهاي مموش و نوک طلا و حضور آمیرزا به آموزش کودکان میپردازد.

اين برنامه که به تهیه کنندگی و کارگردانی علیرضا گلستانی عراقی و ساختار ترکیبی نمایشی و به تعداد سه برنامه در هفته و پخش در روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه به مدت 45 دقیقه تهیه و پخش می شود، رويكردي شاد دارد و می کوشد آموزه های دینی، نشاط، امیدآفرینی را مورد توجه قرار دهد. توجه به مسائل بهداشت و سلامت و احترام به اعضای خانواده و دوستان از مهمترین موضوعاتی است که در برنامه گلدونه ها به آن پرداخته می شود.

«شعرهاي كودكانه»،«نمايش»،«نقاشي هاي كودكانه»،«پخش كارتون»، «عكس هاي كودكانه» «گزارش»، «کاردستی گروهی»، «نمایش سلامت»، «قصه  گویی خلاق»، «مهارت های زندگی»، «حرکات اصلاحی» و «نمایش کاتب باشی» از جمله مهم‌ترين بخش های گلدوه ها می باشد . همچنین پخش ترانه های کودکانه شاد از آیتم های این برنامه است.

درآیتم «مهارت های زندگی» مهارت نه گفتن، مهارت های ارتباطی و ... در قالب نمایش آموزش داده می شود، در آیتم «قصه گویی خلاق» تعدادی عکس به کوکان نشان داده می شود و آنها برای این تصاویر قصه ای بیان می کنند. آیتم "حرکات اصلاحی"نرمش های مورد نیاز و مفید به کودکان را آموزش می دهد. در آیتم "نمایش سلامت"اصول بهداشتی اعم از بهداشت فردی وبهداشت محیط به کودکان آموزش داده می شود. نمایش، بازی ومسابقه با حضور و شرکت کودکان حاضر در استودیو اجرا شود.

در تهیه و ساخت برنامه «گلدونه ها» اسماعیل کمال آبادی بعنوان مجری، خواننده و آهنگساز فعالیت دارد و  تصویر برداران: مهدی غضنفری و رضا نور محمدی، بازیگر: رضا یونس فرد، عروسک گردان و صداپیشه: راحله حدادی و الهه پژوهش فرد، صدابردار: مجید ابراهیمی و دستیارصدا و تصویر: مسعود جعفری می باشند.

 

 

   
   
   
   

 اشتـراک در شبـکه های اجتمـاعی

 

       
 
    
   
    __   __   __