سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

برنامه «بهار روستا» - نمایش محتوای صدا

 

 

برنامه «بهار روستا»

تهیه کننده: علیرضا اهوازی

گوینده: سید محمد محمدی

نویسنده: فائزه امینی

بهار روستا عنوان برنامه مستند گزارشی است که به مناسبت ایام نوروز با توجه به رسم و رسوم اقوام روستاهای استان مرکزی روی آنتن می رود.

برنامه زنده رادیویی «بهار روستا» از اول فروردین لغایت 13 فروردین ماه 1400، از ساعت 20:30 به مدت 25 دقیقه با پرداختن به موضوع فرهنگ روستاها به خصوص در نوروز و نیز محوریت انعکاس شادی و نشاط و انعکاس توانمندی های فرهنگی، گردشگری و تولیدی روستاها با بخش هایی همچون : معرفی شاعران – معرفی هنرمندان صنایع دستی – معرفی مناطق تاریخی، زیارتی و گردشگری استان– بازی های بومی و محلی در روستاها – معرفی تولیدگران و کارآفرینان و... به استقبال فصل بهار می رود.

در هر برنامه گزارشگر به یکی از شهرستانهای  و نمونه های جذاب و شنیدنی روستهای آن شهرستان می پردازد. این نمونه ها ممکن است از یک روستا یا چند روستای مختلف باشند که گوینده آنها را به همدیگر ربط می دهد .

بهار روستا به بررسی آداب و رسوم اقوام مختلف استان (مثل نوروزخوانی، قاشق زنی، سمنوپزان، بازی های بومی و محلی و سنتی،  پخت غذاهای بومی و محلی و شیرینی جات و نون های محلی...) در عید نوروز می پردازد.

سیاحت رادیویی درباره اماکن سیاحتی /زیارتی / گفتگو با کارآفرین و تولیدگران موفق/ شعرخوانی و ترانه سرایی محلی / معرفی بازی های بومی و محلی ، آداب و روسوم عید نوروز در مناطق روستایی از مهمترین بخش های این برنامه است

 

 

سال تولید: 1400