برداشت خندان های صادراتی، ارمغان سفره پرسخاوت کویر

 

با گذشت دوماه از آغاز فصل برداشت پسته در استان مرکزی، کشاورزان همچنان مشغول برداشت این محصول هستند .

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ پسته ارگانیک زرندیه یک برند صادراتی است و این  شهرستان بیشترین تولید پسته را در استان مرکزی دارد و با گذشت دوماه از آغاز فصل برداشت  در این استان کشاورزان پرتلاش مزرعه پروین آباد منطقه خشکرود زرندیه همچنان در حال برداشت محصول هستند.

پسته یکی از محصولات استراتژیک منطقه زرندیه و کشت آن متناسب با شرایط اقلیم و آب و هوای این منطقه است و به دلیل مقاومت بالا نسبت به شوری خاک ، سرمای زمستانی ، نیاز آبی کم و درآمدزایی مورد اقبال کشاورزان این شهرستان قرار گرفته است.

راندمان بالای برداشت پسته در استان مرکزی ، مناطق پسته خیز مثل کرمان و رفسنجان را پشت سرگذاشته و موجب شده این استان در میزان برداشت پسته در هکتار رتبه نخست کشور را کسب کند.

مدیر مزرعه پرون آباد خشکرود زرندیه گفت: وسعت این مزرعه ۱۸۰ هکتار است و پسته تولیدی در این مزرعه به دلیل مرغوبیت و ارگانیک بودن و استفاده نکردن از سم و کود در تولید بعد از فرآوری مستقیم به اتحادیه اروپا صادر می‌شود.

رجبی افزود: در حالی که میانگین برداشت کشوری در هر هکتار باغات ایران ۸۰۰ کیلوگرم است این مزرعه با برداشت ۱۳۰۰ کیلوگرم در هر هکتار رکورد دار برداشت پسته در کشور است.


دانلود