جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

برخورد جدی دستگاه قضا با تخلفات مجریان برگزاری انتخابات

برخورد جدی دستگاه قضا با تخلفات مجریان برگزاری انتخابات


برخورد جدی دستگاه قضا با تخلفات مجریان برگزاری انتخابات

برخورد جدی دستگاه قضا با تخلفات مجریان برگزاری انتخابات

دادستان کل کشور گفت: برای برقراری امنیت پایدار نیاز به تعامل همه بخش هاست تا انتخاباتی پرشور داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری افزود: در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا هستیم و برای برگزاری انتخابات پرشور نیازمند فراهم شدن زمینه های لازم هستیم.

وی گفت:یکی از مهمترین مسایل انتخابات، امنیت است که مسئولیت تامین امنیت فضای حقیقی و مجازی انتخابات ، حوزه های رای گیری ، امنیت سطح شهرها و روستاها و ستادهای انتخاباتی به عهده وزارت کشور و زیر مجوعه آن، استاندارها، فرمانداران، نیروی انتظامی، اطلاعاتی و قضایی است.

منتظری افزود: عناصر بدخواه درصدد بر هم زدن امنیت هستند و قطعا نخواهند توانست گام موثری در زمینه سلب امنیت فضای انتخابات بردارند و اگر کسی بخواهد فضای انتخابات را در روزهای قبل و روز رای گیری بر هم بزند نظام با او برخورد خواهد کرد و سیلی محکمی خواهد خورد.

دادستان کل کشور درباره تامین امنیت انتخابات گفت: مراقبت های مسئولین از یک طرف و حضور فعال مردم در صحنه می تواند خنثی کننده همه توطئه های دشمن باشد.

وی تاکید کرد: انتظار داریم فرمانداران ، استانداران و بخشداران بیش از همه دستگاه ها مراقب تامین امنیت انتخابات باشند و اجازه تحرکات را به دشمن ندهند و چون این مسئولین از جانب دولت تعیین شده اند انتظار داریم مجریان انتخابات تابع قانون باشند و از حمایت یک کاندیدای خاص اجتناب کنند.

منتظری گفت: بنده منظورم فرد خاصی نیست و استانداران و فرمانداران حق ندارند از هیچ یک از این کاندیداها حمایت کنند.

وی افزود: در این چند روز اخیر شکایات قابل توجهی را از تخلفات و حمایت های مسئولین اجرایی داشته ایم و در مقام قضاوت نیستم که صحت و کذب آن را بگویم اما نفس این کار از طرف مجریان قانون صحیح نیست.

دادستان کل کشور تاکید کرد: به هیچ وجه به دنبال تشکیل پرونده قضایی علیه مسئولین اجرایی انتخابات نیستیم اما اگر این اتفاق بیفتد جرم است و برابر قانون برخورد می شود

منتظری گفت: این مساله زیبنده نظام نیست و توصیه می کنم مسئولین اجرایی انتخابات مراقب باشند و بنده به دادستان های سراسر کشور ابلاغ کرده ام که با اغماض برخورد نشود.