سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

برخورد با واحدهای توزیع کالای قاچاق در استان مرکزی افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

برخورد با واحدهای توزیع کالای قاچاق در استان مرکزی افزایش می‌یابد

برخورد با واحدهای توزیع کالای قاچاق در استان مرکزی افزایش می‌یابد

برخورد با واحدهای توزیع کالای قاچاق در استان مرکزی افزایش می‌یابد

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی با بیان اینکه برخورد با واحدهای توزیع کالای قاچاق در استان مرکزی افزایش می‌یابد گفت: بسیج اصناف در سامان بخشیدن وضعیت اقتصادی جایگاه بالایی دارد.

جمشید زند در همایش اقتصاد مقاومتی و اصناف با اشاره به عملکرد بسیج در جامعه اظهار داشت: بسیج قبل از انقلاب پیرو علما و مراجع دینی در زمان انقلاب پیرو سخنان امام راحل و بعد از انقلاب نیز پیرو سخنان مقام معظم رهبری بوده است و بسیج اصناف عضوی از این مجموعه بزرگ محسوب می‌شود.

وی افزود: بسیج اصناف حضور مستمری در پشت جبهه داشته و اکنون به عنوان سربازان و سرداران سخت‌کوش دست‌خالی این سرزمین که از جانب رهبری مهم‌ترین عضو بسیج تلقی شده‌اند محسوب می‌شود که شامل کم‌لطفی از سوی مسئولان واقع شده‌اند.

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی تصریح کرد: مهم‌ترین دغدغه فعلی کشور اقتصاد است که سربازان بسیج اصناف در این بحث حضور ویژه‌ای دارند مسئولان باید در راستای اهدای تسهیلات تنها بخش صنعتی را در نظر نگیرند زیرا که بخش اصناف نیز نیازمند این تسهیلات است.

زند ادامه داد: بسیجیان حوزه اصناف از واقعی‌ترین بسیجیان هستند و با خلوص نیت در این حوزه حضور مستمر دارند و در تبعیت از فرمان رهبر با یک فراخوان کسب‌ و کار را تعطیل و به سوی انجام دستور رهبر می‌شتابند.

وی عنوان کرد: بسیجیان اصناف در دوران تحریم و بعد از تحریم با روحیه بسیجی خود استقامت کرده‌اند و در وقوع رکود فعلی در تلاشند که به اقتصاد رونق ببخشند همچنین در شرایط رکود فعلی مالیات در بعضی از موارد مانع پیشرفت شده و در این زمان بی‌تدبیری بعضی از افراد تعطیلی تعدادی از واحدهای تولیدی و ایجاد بیکاری را به همراه داشته است.

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی خاطرنشان کرد: قاچاق‌چیان به فعالان عرصه اصناف ضربه سنگینی وارد می‌کنند و سبب توقف کار واحدهای تولیدی می‌شوند و توزیع کنندگان به ناچار این اجناس را به فروش می‌رسانند هر چند بر این باورند که با ارائه کالای نامرغوب با این صنف برخورد می‌شود.

زند بیان داشت: با توجه به تدابیر و منویات مقام رهبری باید با قاچاق کلان مبارزه شود و اینکه در صورت مشاهده تعدادی کالای قاچاق در مغازه‌ای برخورد شود زیرا که آن‌ها نیز خود تهیه‌کننده هستند نه وارد کنندگان این اجناس.