برخورد با متخلفان از دستور العمل های بهداشتی

 

با اوج گیری شیوع ویروس کرونا، طرح الزامی شدن استفاده از ماسک و برخورد جدی با متخلفان در استان مرکزی اجرا می شود.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ مسئولان استان مرکزی در نشست امروز ستاد مدیریت بیماری کرونا، با تشریح وضعیت شیوع این ویروس، بر افزایش امکانات درمانی و برخورد جدی با متخلفان در همه سطوح تاکید کردند.

استاندار مرکزی در این نشست گفت: بیش از ۴۰۰ بیمار مبتلا به کرونا اکنون در بیمارستان‌های استان مرکزی بستری هستند که این آمار بالاترین میزان بستری از زمان شیوع این بیماری تاکنون بوده است.

سید علی آقازاده افزود: تداوم این روند با ظرفیت خدمات درمانی استان همخوان نیست و ممکن است تقاضای کمک از سپاه و ارتش در استان برای ایجاد و برپایی بیمارستان صحرایی شود.

او اضافه کرد: روزهای سختی در پیش است و ویروس کرونا شوخی‌بردار نیست و هر اجتماعی می‌تواند منجر به افزایش بیماری و روند تصاعدی قربانیان و جاباختگان ناشی از این بیماری شود.

استاندار مرکزی اظهار داشت: مدارس و اماکن ورزشی تعطیل هستند و اداره‌کل آموزش و پرورش استان مرکزی باید در نشست هفته آتی گزارشی از وضعیت آموزش‌های مجازی در استان گزارش دهد.

آقازاده گفت: دورکاری در استان مرکزی از هفته گذشته آغاز شده و ادارات مکلف به اعمال این مصوبه هستند و دستگاه‌هایی که نسبت به این مهم بی‌تفاوت باشند باید معرفی شوند.

او افزود: زدن ماسک از در منزل در شهرهای استان مرکزی به‌ویژه کلانشهر اراک از امروز (شنبه) اجباری است اما، در این هفته برای متخلفان اعمال جریمه صورت نمی‌گیرد و اگر پس از یک هفته بی‌توجهی به این مهم گزارش شود، برخوردهای لازم صورت می‌گیرد.

استاندار مرکزی بیان کرد: فرمانداران ملکف بر نظارت ضدعفونی و گندزدایی شهر هستند و باید گزارش این مهم را به‌صورت هفتگی به ستاد مدیریت بیماری کرونا اعلام کنند.

آقازاده گفت: فرمانداران استان باید در هفته آتی گزارش جامعی از وضعیت ماسک زدن مردم، حمل و نقل عمومی و پارک‌ها در شهرهای مختلف استان مرکزی اعلام کنند.

او افزود: اگر ستاد مدیریت بیماری کرونا استان مرکزی به این نتیجه برسد که در آرامستان اراک موارد بهداشتی رعایت نمی‌شود، تجمع‌ها افزایش یابد و رفتارهای مردم در این مکان منشاء شیوع بیماری شود، تصمیم بر تعطیلی و ممانعت حضور مردم خواهد شد.

استاندار مرکزی تاکید کرد: تمام صنوف استان باید از امروز (شنبه) تمهیدات لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به کار گیرند و اگر صنفی مهر و موم شد دیگر حق گلایه ندارند.


دانلود