سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

بازگشت به تولید 151 واحد صنعتی در استان مرکزی - نمایش محتوای خبر

 

 

بازگشت به تولید 151 واحد صنعتی در استان مرکزی

بازگشت به تولید 151 واحد صنعتی در استان مرکزی

بازگشت به تولید 151 واحد صنعتی در استان مرکزی

استاندار مرکزی از بازگشت به تولید 151 واحد صنعتی مشکل دار در استان مرکزی از ابتدای امسال خبر داد .

محمود زمانی قمی استاندار مرکزی که در سی و هفتمین جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان در ساوه  سخن می گفت با بیان اینکه 151 واحد صنعتی مشکل دار در این استان امسال به چرخه تولید بازگشتند،گفت: علاوه بر تثبیت شغل های موجود، 450 شغل جدید نیز ایجاد شده است.

زمانی قمی با بیان اینکه استان مرکزی ۵۶ درصد از سهم مصوب اعطای تسهیلات بانکی به واحد های صنعتی جلوتر است ،افزود : سهم تعیین شده تسهیلات رونق تولید استان امسال 443 میلیارد تومان بود که تاکنون 693 میلیارد تومان به 992 واحد صنعتی کوچک و متوسط پرداخت شده است.

بهاروند ، فرماندار ساوه هم با اشاره به فعالیت 500 واحد صنعتی و تولیدی در ساوه  و سهم عمده آن در اقتصاد استان و صادرات کشور گفت : این شهرستان در ایجاد اشتغال رتبه اول و در ایجاد واحد صنعتی رتبه دوم استان را داراست.

حاجی پور ، مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت استان هم گفت : تا کنون به 72 واحد مشکل دار ساوه در قالب تسهیلات رونق تولید بیش از 70 میلیارد تومان وام بانکی اعطا شده که از این میزان 50 درصد در بخش صنعت و 50 درصد آن در بخش کشاورزی بوده است.

یادگاری ، دبیر این جلسه هم گفت: در این جلسه ایجاد اتاق بازرگانی با توجه به فعالیت های بالای اقتصادی مصوب شد.

وی افزود : تاسیس سه ناحیه صنعتی در روستاها در راستای اشتغال خرد و کوچک در روستاها و مناطق محروم از دیگر مصوبات این جلسه بود.

زمانی قمی در سفر خود به ساوه از یک واحد تولید کننده پیچ و مهره خودرو و صنعت ساختمان بازدید کرد و بازدید از طرح های اقتصاد مقاومتی بخش نوبران از برنامه های بعدی وی بود.