سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

بازگشایی مدارس و دغدغه ای همیشگی به نام سرویس مدرسه - نمایش محتوای خبر

 

 

بازگشایی مدارس و دغدغه ای همیشگی به نام سرویس مدرسه

بازگشایی مدارس و دغدغه ای همیشگی به نام سرویس مدرسه

بازگشایی مدارس و دغدغه ای همیشگی به نام سرویس مدرسه

بازگشایی مدارس سرآغاز فعالیت های دانش آموزی و نظام تعلیم و تربیت است که در این میان جابه جایی دانش اموزان با سرویس های مدرسه یکی از مهمترین مسائلی است که باید به ان پرداخته شود.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک اراک نیز گفت: 167 دستگاه مینی بوس، 549 دستگاه تاکسی، 382 دستگاه خودرو آژانس، 23 دستگاه اتوبوس و 144 دستگاه خودرو ون سال گذشته در زمینه سرویس دهی ایاب و ذهاب ذانش آموزان در مدارس این شهرستان فعالیت داشتند.

محمدی افزود: نشست های هماهنگی در این خصوص برای خدمات رسانی هر چه بهتر با سازمان تاکسی رانی و مینی بوس رانی شهرستان اراک برگزار شده است.

وی گفت : برای نظارت هرچه بیشتر سرویس مدارس، صدور دفترچه نظارت رانندگان سرویس ها در دستور کار آموزش و پرورش است تا پیگیری و ثبت تخلف احتمالی به صورت ضابطه مند دنبال شود.

رئیس سازمان تاکسی رانی شهرداری اراک گفت: 549 دستگاه تاکسی در سال گذشته وظیفه جابه جایی دانش آموزان کلانشهر اراک را برعهده داشتند و امسال نیز تا کنون 200 دستگاه تاکسی برای خدمت رسانی به دانش آموزان به آموزش و پرورش معرفی شده اند.

علی نقی پور افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده سرویس مدارس امسال به شرکت ها و پیمانکاران بخش خصوصی سپرده و وظیفه تایید صلاحیت رانندگان این سرویس ها به سازمان تاکسی رانی واگذار شده است.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده در شورای ترافیک استان مرکزی راهنمایی و رانندگی وظیفه رسیدگی به تخلفات رانندگی، سازمان تاکسی رانی ، تایید صلاحیت و تامین خودرو و وظیفه نظارت بر اعمال سرویس مدارس با انجمن اولیا و مربیان است.

علی نقی پور گفت: به منظور نظم بخشی هرچه بیشتر و جلوگیری از سوارکردن اضافه سرنشین در سرویس های مدارس فرم واحدی در سرویس ها قرار داده شده که نام راننده و سرنشینان خودرو در آن درج شده است و در صورت ارتکاب هرگونه تخلف برخورد قانونی صورت می گیرد.

علی نقی پور افزود: نرخ کرایه های سرویس مدارس در این شهرستان امسال 12 تا 15 درصد افزوده شده است.

رئیس سازمان تاکسی رانی شهرداری اراک مدت زمان حضور تاکسی ها برای انجام سرویس مدارس را حدود 20 دقیقه تا نیم ساعت عنوان کرد و گفت: تا کنون مشکلی برای کمبود تاکسی در ساعت های پیک مسافر در کلانشهر اراک وجود نداشته است.

جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: نظارت بر سرنشین های سرویس مدارس به صورت ویژه و مستمر در دستور کار این پلیس قرار دارد.

سرهنگ دریکوند افزود: رانندگان سرویس های مدارس موظف هستند بر اساس ظرفیت تعیین شده در کارت خودور سرنشین داشته باشند و اگر اضافه بر آن سوار کنند با آنان برخورد می شود.

وی گفت : تعیین صلاحیت رانندگان سرویس مدارس بر عهده آموزش و پرورش است اما، پلیس راهنمایی و رانندگی بحث تخلف احتمالی این سرویس ها را پیگیری می کند.