رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

بازدید مدیر کل صنعت از 6 واحد تولیدی - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید مدیر کل صنعت از 6 واحد تولیدی

بازدید مدیر کل صنعت از 6 واحد تولیدی

بازدید مدیر کل صنعت از 6 واحد تولیدی

 

مدیر کل صنعت ، معدن و تجارت استان از 6 واحد تولیدی و صنعتی در شهرصنعتی ساوه بازدید کرد.

در این بازدیدها مدیران واحدهای تولیدی مهمترین مشکلات را عدم نقدینگی و نبود بازار مصرف عنوان کردند.

مدیر کل صنعت،معدن و تجارت استان هم در ادامه هدف از سفر به ساوه را بررسی و برطرف کردن مشکلات واحد های صنعتی عنوان کرد و گفت : ارائه تسهیلات با سود پایین به صنایع از طرح های دولت برای خروج از رکود اقتصادی است.

وی پیگیری بسته های خروج از رکود را یکی از طرح های دولت برای حمایت از صنایع عنوان کرد و گفت : دو طرح خودرو و کالاهای با دوام در راستای حمایت از صنایع بود که نیازهای واحد های صنعتی را مرتفع کرد .

حاجی پور با اشاره به آغاز طرح عارضه یابی در استان از ابتدای آبان ، گفت : این طرح تا کنون در 1770 واحد تولیدی با 10 نفر نیروی کار اجرا شده است.

وی افزود: در این طرح با تهیه پرسشنامه هایی و حضور در واحد های صنعتی و تولیدی نیازها ، مشکلات و موانع بر سر راه تولید بررسی ، جمع آوری و دسته بندی می شود.

حاجی پور با بیان اینکه 20 برنامه برای برون رفت از مشکلات پیش بینی شده است ، گفت : از جمله این برنامه ها اصلاح قوانین ومقررات ، جلوگیری از قاچاق کالا ، تزریق نقدینگی و تسهیلات بانکی است.

وی با اشاره به مصوبه ی ستاد تسهیل استانی در خصوص صنعت با دستگاه های خدمات رسان ، افزود : اگر مشکلاتی وجود داشته باشد با ارائه گزارش به فرماندار و استاندار و با بررسی های کارشناسی و دستورات مسئولین ارشد استانی تصمیمات لازم گرفته می شود و در غیر اینصورت به هیچ عنوان حق تعطیلی واحدهای تولیدی را نخواهند داشت.

همچنین فرماندار ساوه در دیدار با مدیر کل صنعت،معدن و تجارت استان گفت: در این شهرستان اتاق بازرگانی مستقل وجود ندارد.

بهاروند افزود : فعالیت اتاق بازرگانی در این شهرستان تنها از طریق یک دفتر انجام شده و به دلیل محدودیت در اختیارات تنها پیگیر امور اداری مربوط به این حوزه است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون حدود 80 بازرگان در ساوه کارت بازرگانی دارند خواستار تسریع در راه اندازی اتاق بازرگانی این شهرستان نسبت به صدور کارت بازرگانی و سرعت بخشیدن به انجام وظایف محوله شد.