رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

بازدید قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشوراز مرکز پیشگیری از آسیبهای اجتماعی ساوه - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشوراز مرکز پیشگیری از آسیبهای اجتماعی ساوه

شناسه : 307371897

بازدید قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشوراز مرکز پیشگیری از آسیبهای اجتماعی ساوه

بازدید قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشوراز مرکز پیشگیری از آسیبهای اجتماعی ساوه

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور از افزایش 13 درصدی میزان کشفیات مواد مخدر در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با سفر به ساوه از مرکز پیشگیری از آسیب های اجتماعی شهرداری بازدید کرد.

این مرکز متکدیان ، معتادان متهاجر و کارتن خواب ها را از سطح شهر جمع اوری کرده و اقدامات درمانی و ساماندهی بازگشت به جامعه را فراهم می کند

مویدی در این بازدید با بیان اینکه پیشگیری از آسیب های اجتماعی به خصوص اعتیاد اولویت جدی نظام است ، گفت : خوشبختانه شاهد ساماندهی و ایجاد نظم خوبی در حوزه آسیب های اجتماعی به خصوص اعتیاد هستیم.

وی افزود : در استان مرکزی نیز اقدامات بسیار خوبی در حوزه های پیشگیری ، درمان و مقابله انجام گرفته است.

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به اینکه شهرستان ساوه دارای ظرفیت ها و قابلیت های خوبی است ، گفت : ساوه با احداث این مرکز الگویی خوبی برای کشور ارائه داده است.

وی افزود : این مرکز نشان از یک عزم و اراده جدی فرمانداری ، شهرداری ، حوزه های امنتی ، قضایی و انتظامی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و به خصوص اعتیاد دارد.

مویدی گفت : بنده به سهم خود و مجموعه ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور از اقدام این شهرستان در حوزه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی بویژه اعتیاد تشکر می‌کنم.

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به افزایش میزان کشفیات مواد مخدر در سطح کشور افزود: در حوزه مبارزه با مواد مخدر و کشفیات ، به لحاظ تمرکز در شرق کشور و گسیل کردن امکانات به حاشیه مرز به منظور پیشگیری از ورود مواد مخدر خوشبختانه تا به امروز شاهد افزایش 13 درصدی میزان کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه عزم ملی در پیشگیری از اعتیاد در کشور مطابق با استاندارد های بین المللی وجود دارد ، در خصوص وجود مواد مخدر در تنباکوی قلیان ها افزود : در این خصوص هر گفته‌ای را نمی‌توانیم تایید کنیم و تنها گفته‌ای که از مبادی علمی و آزمایشگاهی خارج شود، آن را اعلام خواهیم کرد. تا به امروز چنین چیزی به اثبات نرسیده است، اما معتقدیم که یکی از راه‌های ورود به دنیای مصرف مواد مخدر، قلیان است.