سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

بارش برف در سومین روز سال ۹۵ - نمایش محتوای خبر

 

 

بارش برف در سومین روز سال ۹۵

بارش برف در سومین روز سال ۹۵

بارش برف در سومین روز سال ۹۵

 

بارش برف در سومین روز سال ۹۵ استان مرکزی را سفیدپوش کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از ساعات اولیه امروز ناپایداری هوا در نقاط مختلف استان آغاز شد و ابتدا بارش باران و پس از آن برف استان را فرا گرفته است.

درحالی که استان مرکزی میزبان مسافران نوروزی است٬ بارش برف در ساعات اولیه امروز سبب خوشحالی و در عین حال غافلگیری مسافران شده است و مسافران امروز چهره‌ای سفید و برفی از استان مرکزی مشاهده می‌کنند.

بنابر اعلام سازمان هواشناسی استان مرکزی ناپایداری هوای استان مرکزی تا بامداد چهارشنبه ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود بارش برف همراه با وزش باد شدید در ساعاتی از امروز تشدید شده و تردد در محورهای مواصلاتی استان را با مشکل مواجه کند.

بر این اساس سامانه بارشی و وزش باد از غرب و شمال غرب به کشور و استان مرکزی وار شده و احتمال دارد سرعت باد در شهرستان‌های ساوه و زرندیه در روز جاری به 85 کیلومتر بر ساعت نیز برسد این درحالی است که در 24 ساعت گذشته شهرستان تفرش با صفر درجه سانتیگراد سردترین و ساوه با 23 درجه  بالای صفر گرم‌ترین شهر استان مرکزی بود.

در این حال مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی با اشاره به بارش برف در استان مرکزی به خبرنگار تسنیم گفت: در حال حاضر در محورهای استان شاهد لغزندگی محورها هستیم که انتظار می‌رود مسافران و رانندگان در عبور از محورهای مواصلاتی استان مرکزی دقت لازم را داشته و با رعایت قوانین رانندگی سفر خوب و خوشی برای خود و همراهانشان رقم بزنند.

علی زندی‌فر افزود: از مسافران نوروزی درخواست داریم در تردد از محورهای مواصلاتی سرعت مطمئنه را رعایت کرده و از هر گونه تخلف خودداری کنند تا شاهد وقوع سوانح رانندگی در محورهای استان نباشیم.

وی ادامه داد: در استان مرکزی راهداران استان در آماده باش کامل بوده و خدمت‌رسانی به مسافران را در دستور کار خود قرار داده‌اند که البته از مسافران و رانندگان در استان مرکزی درخواست داریم همکاری لازم را با راهداران استان داشته باشند.