جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

آیین نمادین انتخابات شورای دانش آموزی در اراک برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

آیین نمادین انتخابات شورای دانش آموزی در اراک برگزار شد

آیین نمادین انتخابات شورای دانش آموزی در اراک برگزار شد

آیین نمادین انتخابات شورای دانش آموزی در اراک برگزار شد

 

آیین انتخابات شورای دانش آموزی  همزمان با سراسر کشور در استان مرکزی به صورت نمادین در دبیرستان علامه حلی شهر اراک برگزار شد

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مرکزی، در این آیین گفت: دانش آموزان سرمایه های انسانی آینده جامعه هستند و پیشرفت هر جامعه ای وابسته به منابع انسانی و نیروی جوان است.

علی شیرخانی بیان کرد: آموزش مهارت های زندگی یکی از اهداف آموزش و پرورش است و برگزاری انتخابات و حضور در شورای دانش آموزی با هدف ترویج رشد، توانایی تفکر، پرسشگری، گفت و گو، تقویت همدلی و تحمل نظر مخالف گامی مهم در تحقق این مهم است.

وی، استفاده از قابلیت و ظرفیت های دانش آموزان در اداره مدرسه را از دیگر اهداف این انتخابات عنوان کرد و افزود: شورای دانش آموزی نمونه کوچکی از یک دموکراسی است که افراد منتخب با در نظر گرفتن نیازهای دانش آموزان تصمیمات لازم و مورد قبول همه افراد را در راستای بهبود وضعیت و رفع آن کسب می کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مرکزی اظهار کرد: انتخابات شورای دانش آموزی تمرینی برای مشارکت این قشر جوان در انتخابات رسمی کشور و مدیریت مناسب مدرسه است.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک اراک نیز در این ایین گفت: این شورا حلقه اتصال دانش آموز، مدرسه و نمادی از تجربه و مهارت آموزی است که افراد می توانند علاوه برکسب این مهارت ها در مدریت مدسه نیز سهیم باشند.

رحیم محمدی بیان کرد: درسال تحصیلی گذشته در محموه 2503 دانش آموز دختر و پسر (شامل 1300 دانش آموز دختر و 1203 دانش آموز پسر )به عنوان منتخبان شورای دانش آموزی در آموزش و پرورش ناحیه یک اراک فعالیت می کردند.

در این آیین پیام سرپرست وزارت آموزش و پرورش نیز به مناسبت 19 دوره انتخابات شورای دانش آموزی توسط محمد مهدی توکلی (نماینده شورای دانش آموزی استان مرکزی) قرائت شد.
آیین انتخابات شورای دانش آموزی در سال تحصیلی 96 - 95 در 1400 آموزشگاه سراسر استان برگزار می شود که حدود 30 هزار دانش آموز دختر و پسر برای این شورا انتخاب می شوند.