رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

ایمنی کودکان در خودرو - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

ایمنی کودکان در خودرو

Loading the player...

دانلود

كودكان آسيب‌پذيرترين سرنشينان خودروها محسوب مي‌شوند. يكي از وسايل محافظت از كودكان در برابر حوادث رانندگي، صندلي ايمني كودك است كه نقش غيرقابل انكاري در حفاظت از كودكان برعهده دارد.

قرار ندادن کودک بر روی زانو در رانندگی و امن نبودن آغوش برای نگهداشتن کودک در خودرو از جمله مواردی است که در ایمنی و سلامت کودکان در خودرو حائز اهمیت است.

در حال حاضر صندلی­ های ایمنی کودک را به سه گروه عمده صندلی نوزادان (برای کودکان کمتر از یکسال یا وزن کمتر از 9­ کیلوگرم)، صندلی کودکان (برای کودکان با سن بیش از یکسال و وزن بیشتر از 9 کیلوگرم (تا حدود 18 کیلو­گرم)) و صندلی حامی تقسیم­ بندی می کنند و برای گروه­ های مختلف سنی و وزنی کودکان مورد استفاده قرار می­ گیرند.

نکات مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد:

1. در آغوش نگه داشتن نوزاد در داخل خودرو هر گز امن نیست؛ زیرا با جزئی ترین تصادف ممکن است نوزاد از آغوش افراد خارج شود، حتی این احتمال وجود دارد که در هنگام برخورد، خود فرد به نوزاد آسیب وارد کند.

2. هرگز کودک را در حین رانندگی روی زانوی خود قرار ندهند.

3. اگر قصد خرید یک صندلی ایمنی را دارید، دقت کنید صندلی مذکور متناسب با سن، قد و جثه کودک باشد.

4. بهترین جا برای کودکان زیر 12 سال، صندلی عقب خودرو می باشد. صندلی جلوی خودرویی که کیسه­ هوای سرنشین آن فعال است، به هیچ عنوان مکان مناسبی برای نوزادان نیست.

5. برای نوزادان و کودکان ریز­جثه ای که وزن آنها کمتر از 9 کیلوگرم است، حتما از صندلی مخصوص نوزادان استفاده کنید.

6. اگر صندلی کودک دارای تجهیزات اضافی (از قبیل میز و غیره...) است، دقت کنید این تجهیزات در مقابل صورت و گردن کودک قرار نگیرد.

7. هرگاه صندلی کودک به نحوی در خودرو نصب شود که صورت او رو به جلو باشد دقت کنید وقتی برای ثابت­ کردن صندلی کودک بر روی صندلی خودرو از کمربند ایمنی استفاده می‌کنید، به کودک فشار وارد نکند.