رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

ایستگاه جوانی در نمایشگاه هنر استان در تهران - نمایش محتوای صدا

 

 

ایستگاه جوانی در نمایشگاه هنر استان در تهران

 

ایستگاه جوانی در نمایشگاه هنر استان در تهران 

 

عوامل برنامه ایستگاه جوانی، از نمایشگاه هنر استان مرکزی، در مجموعه فرهنگ سرای نیاوران تهران بازدید کردند.

از تاریخ 20 دی ماه تا 25 دی ماه که به هفته هنر استان مرکزی نام گزاری شده بود، نمایشگاهی از معرفی بزرگان دینی، علمی، و سیاسی، توانمندی های هنری، صنایع دستی، سوغات این استان در فرهنگ سرای نیاوران برگزار شد.

 

   

در این راستا عوامل برنامه ساز رادیو، در قالب برنامه ایستگاه جوانی و به منظور ضبط بخشهایی از هنرهای ارائه شده از این نمایشگاه دیدن کردند.

ورودی محوطه به تصاویری از بزرگان استان مرکزی، سپس بنر بزرگی از مجموعه تصاویر هنرمندان، سیاستمداران، دانشمندان، سرداران شهید مزین شده بود. در داخل سالن، غرفه های به هنر تعزیه، قالی بافی، طراحی و گرافیک، خراطی، گیوه دوزه، منب کاری برپا شده بود.

   

دیوار داخل سالن به تصاویری از استاد محمد فراهانی درباره نقاشی قهوه خانه ای اختصاص داشت. ایشان تنها بازمانده از نقاشان این هنر بومی در کشور هستند.

غرفه ای نیز به منظور ارائه آثار مکتوب، رایانه ای و گرافیکی از رزمندگان اسلام و از طرف سازمان حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس تشکیل شده بود.

یک غرفه نیز از سوی موسسه اتبات عالیات استان که در حال قلم زنی مرقد ائمه اطهار در عراق بودند، در کنار ماکت های چوبی از مقبره های این عزیزان چشم نوازی می کرد.