جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

ایجاد مجمع خیرین نخبه پرور در دستور کار بنیاد نخبگان استان مرکزی - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد مجمع خیرین نخبه پرور در دستور کار بنیاد نخبگان استان مرکزی

ایجاد مجمع خیرین نخبه پرور در دستور کار بنیاد نخبگان استان مرکزی

ایجاد مجمع خیرین نخبه پرور در دستور کار بنیاد نخبگان استان مرکزی

رئیس بنیاد نخبگان استان مرکزی گفت: ایجاد مجمع خیرین نخبه پرور در استان در دستور کار قرار گرفته است.

حامد دیلمی عضدی در شورای اداری استان مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی استان نخبه پروری است و از نظر علمی، اجتماعی و سیاسی استان موفقی است.

وی گفت: از میان چهار هزار و 500 مفاخر کشور هزار و 100 نخبه متعلق به این استان است و این امر نشاندهنده اهمیت این خطه و تاثیرگذاری آن در رشد و پیشرفت کشور است.

دیلمی عضدی افزود: استان مرکزی با بیش از سه هزار واحد صنعتی به عنوان چهارمین قطب صنعتی کشور مطرح است و با چندین دانشگاه فعال، پتانسیل بالایی در تعامل بین مراکز علمی، صنعتی و توسعه اقتصاد دانش بنیان خواهد  داشت.

رئیس بنیاد نخبگان استان مرکزی گفت: اقتصاد بواسطه علم پیش می‌ر‌ود و دانشگاه تلاش می‌کند با کمک مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری و پژوهش مشتری‌مدار و تجاری ساختن آن، یافته‌های پژوهشی را مورد توجه قرار دهد.

وی ادامه داد: در این راستا لازم است صنایع با تحلیل علل زیرساختی برخی موانع و جدی گرفتن واحدهای تحقیق و توسعه، زمینه توسعه علم و فناوری و زمینه‌های نوین علمی را فراهم کند.

دیلمی عضدی گفت: از مجموع دو هزار و 500 شرکت دانش‌بنیان در کشور، 50 شرکت در این استان استقرار دارند که با توجه به ظرفیت استان تعداد آنها مناسب نیست.

رئیس بنیاد نخبگان استان مرکزی اظهار کرد: از تعداد 50 شرکت دانش‌بنیان در استان، سه شرکت در زمینه صنعتی فعالیت دارد، 17 شرکت در زمینه کالا و خدمات و 30 شرکت دانش‌بنیان نوپاست.

دیلمی عضدی گفت: نخبگان و صاحبان استعداد برتر که نقش بالایی در توسعه استان را دارند توسط بنیاد نخبگان مورد حمایت قرار می‌گیرند و با توجه به آئین‌نامه بنیاد نخبگان در جهت جذب مستعدین، نخبگان و شناسایی و هدایت استعداد‌های دانشجویی تلاش می‌کنیم.

رئیس بنیاد نخبگان استان مرکزی گفت: از ابتدای فعالیت بنیاد نخبگان در استان مرکزی تا به امروز 250 نخبه استان مورد حمایت قرار گرفتند و در یک سال اخیر 20 برنامه شامل کارگاه، بازدید، تکریم و همایش توسط بنیاد برای استعدادهای برتر برگزار شده است.