حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۳ بهمن ۱۳۹۷

آیت الله هاشمی رفسنجانی قهرمان ملی نظام جمهوری اسلامی بود - نمایش محتوای خبر

 

 

آیت الله هاشمی رفسنجانی قهرمان ملی نظام جمهوری اسلامی بود

شناسه : 339570170

آیت الله هاشمی رفسنجانی قهرمان ملی نظام جمهوری اسلامی بود

آیت الله هاشمی رفسنجانی قهرمان ملی نظام جمهوری اسلامی بود

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیتی دانا و قهرمان ملی نظام ایران اسلامی بود

ابراهیم واشقانی فراهانی در آیین هفتمین روز درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد حاج تقی اراک، افزود: بدرقه باشکوه پیکر آیت الله هاشمی توسط مردم فهیم و قدرشناس گواهی بر علاقه ملت به این مرد بزرگوار بود.

وی اظهار کرد: حرکت مردم در تشییع پیکر آیت الله رفسنجانی نشان داد، افرادی که برای عظمت و شکوه میهن اسلامی و حفظ نظام گام بر می دارند بر عمق جان مردم نقش بسته اند.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی گفت: آیت الله هاشمی نه تنها از دیدگاه مردم قهرمان شناخته شده بلکه در نگاه جهانی نیز سیاستمداری بزرگ و کم نظیر ارزیابی شده است.

واشقانی فراهانی ، داشتن صفات پسندیده و توجه به دانایی و ضرورت کسب علم را از صفات بارز و مشخصه آیت الله رفسنجانی عنوان کرد.

وی اظهار کرد: تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی از بزرگترین دستاوردهای نظام اسلامی است که با دست توانای آیت الله هاشمی، نهال آن کاشته شد و اکنون به درخت باروری مبدل شده و در توسعه علمی و پیشرفت کشور نقش آقرینی می کند.

وی گفت: ما دانشگاهیان وظیفه سنگینی برعهده داریم اگر بر پیمان خود برای حفظ نظام پایبند هستیم باید تمام تلاش خود را برای یافتن آخرین دستاوردهای علمی به کار بگیریم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت: اگر نگرش عمیق به رفتارهای آیت الله رفسنجانی داشته باشیم وی در صحنه های مختلف مورد آزمون الهی قرار گرفت و مرد دوران سخت انقلاب بود که بار پیروزی انقلاب اسلامی متحمل بیشترین شکنجه ها شد.

در این آیین استاندار، معاونان، مدیران کل، کارمندان ادرات و نهادهای دولتی و غیر دولتی استان و اقشار مختلف مردم اراک حضور داشتند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو مجلس خبرگان رهبری و از یاران دیرین امام راحل و مقام معظم رهبری روز یکشنبه هفته گذشته (19 دی) به دلیل ایست قلبی در بیمارستان تجریش تهران دار فانی را وداع گفت.