سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

آیت الله هاشمی رفسنجانی قهرمان ملی نظام جمهوری اسلامی بود - نمایش محتوای خبر

 

 

آیت الله هاشمی رفسنجانی قهرمان ملی نظام جمهوری اسلامی بود

آیت الله هاشمی رفسنجانی قهرمان ملی نظام جمهوری اسلامی بود

آیت الله هاشمی رفسنجانی قهرمان ملی نظام جمهوری اسلامی بود

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیتی دانا و قهرمان ملی نظام ایران اسلامی بود

ابراهیم واشقانی فراهانی در آیین هفتمین روز درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد حاج تقی اراک، افزود: بدرقه باشکوه پیکر آیت الله هاشمی توسط مردم فهیم و قدرشناس گواهی بر علاقه ملت به این مرد بزرگوار بود.

وی اظهار کرد: حرکت مردم در تشییع پیکر آیت الله رفسنجانی نشان داد، افرادی که برای عظمت و شکوه میهن اسلامی و حفظ نظام گام بر می دارند بر عمق جان مردم نقش بسته اند.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی گفت: آیت الله هاشمی نه تنها از دیدگاه مردم قهرمان شناخته شده بلکه در نگاه جهانی نیز سیاستمداری بزرگ و کم نظیر ارزیابی شده است.

واشقانی فراهانی ، داشتن صفات پسندیده و توجه به دانایی و ضرورت کسب علم را از صفات بارز و مشخصه آیت الله رفسنجانی عنوان کرد.

وی اظهار کرد: تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی از بزرگترین دستاوردهای نظام اسلامی است که با دست توانای آیت الله هاشمی، نهال آن کاشته شد و اکنون به درخت باروری مبدل شده و در توسعه علمی و پیشرفت کشور نقش آقرینی می کند.

وی گفت: ما دانشگاهیان وظیفه سنگینی برعهده داریم اگر بر پیمان خود برای حفظ نظام پایبند هستیم باید تمام تلاش خود را برای یافتن آخرین دستاوردهای علمی به کار بگیریم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت: اگر نگرش عمیق به رفتارهای آیت الله رفسنجانی داشته باشیم وی در صحنه های مختلف مورد آزمون الهی قرار گرفت و مرد دوران سخت انقلاب بود که بار پیروزی انقلاب اسلامی متحمل بیشترین شکنجه ها شد.

در این آیین استاندار، معاونان، مدیران کل، کارمندان ادرات و نهادهای دولتی و غیر دولتی استان و اقشار مختلف مردم اراک حضور داشتند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو مجلس خبرگان رهبری و از یاران دیرین امام راحل و مقام معظم رهبری روز یکشنبه هفته گذشته (19 دی) به دلیل ایست قلبی در بیمارستان تجریش تهران دار فانی را وداع گفت.