سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

آیت الله هاشمی رفسنجانی از ارکان محکم انقلاب اسلامی بود - نمایش محتوای خبر

 

 

آیت الله هاشمی رفسنجانی از ارکان محکم انقلاب اسلامی بود

آیت الله هاشمی رفسنجانی از ارکان محکم انقلاب اسلامی بود

آیت الله هاشمی رفسنجانی از ارکان محکم انقلاب اسلامی بود

استاندار استان مرکزی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی از ارکان محکم انقلاب اسلامی و از ذخیره های ارزشمند نظام اسلامی بود.

محمود زمانی قمی روز دوشنبه در نشست ستاد راهبری مدیریت اقتصاد مقاومتی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی مغز متفکر جهان اسلام و انقلابی سترگی بود و فقدان وی ضایعه دردناک برای ایرانیان و دوستداران انقلاب و نظام است همه را در بهت و حیرت فرو برد.

وی اظهار کرد: زندگی آیت الله هاشمی با فراز و فرودهایی بالایی همراه بود و شخصیت علمی این مرد بزرگ و دیدن اساتید و استوانه های علمی و حوزوی و محققان برجسته نظیر علمای عظام محقق، بروجردی و آیت الله منتظری و دیگر شخصیت های که مرحوم هاشمی رفسنجانی شاگردی آنان را کرده است.

وی گفت: آیت الله هاشمی مفسری باهوش و فقیهی با درایت بود و قبل از پیروزی انقلاب اسلامی جزء نخستین حلقه هایی بود که در جمع طالقانی و شخصیتهای بزرگ قرارگرفت.

وی گفت: وی قبل از نهضت 42 هسته های مبارزه با استبداد را در کشور بنا نهاد و از حادثه 42 به نهضت حضرت امام راحل که استادش بود پیوست و در طول دوران تبعید امام راحل، بخش بزرگی از مدیریت نهضت به دوش این آیت الله فقید بود.

استاندار استان مرکزی گفت:  آیت الله هاشمی رفسنجانی با پیروزی انقلاب اسلامی جزء اصلی ترین عناصر و چهره های نزدیک به امام راحل نقش افرینی کرد و خدمات شایسته ای را به یادگار گذاشت.
زمانی قمی افزود: در طول دفاع مقدس نیز به عنوان اصلی ترین عناصر تاثیرگذار و جانشین فرمانده کل قوا و مبارزه با استعمار و متجاوزان جنگ را مدیریت کرد.

وی گفت: با ارتحال غمبار امام راحل، آیت الله هاشمی رفسنجانی نقشی برجسته و در خور توجیه ایفا کرد و هدایتگری مشتی انقلاب اسلامی سهم به سزایی داشت و با انتخاب رهبر انقلاب در تلاش برای این مهم در مجلس خبرگان دین خود را به انقلاب و کشور ادا کرد.


زمانی قمی عنوان کرد: آیت الله رفسنجانی در مسند ریاست مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری نیز در پیشبرد تحولات کشور اثر مستقیم داشت و این خدمات ارزنده در تمامی طول حیات انقلاب ماندگار و فراموش نشدنی  است.