رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

اولین جلسه شورای فرهنگی عمومی شهر آوه - نمایش محتوای خبر

 

 

اولین جلسه شورای فرهنگی عمومی شهر آوه

اولین جلسه شورای فرهنگی عمومی شهر آوه

اولین جلسه شورای فرهنگی عمومی شهر آوه

اولین جلسه شورای فرهنگی عمومی شهر آوه در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد.

در این جلسه اعضای شورای فرهنگ به بیان دیدگاه و نقطه نظرات خود درخصوص مشکلات فرهنگی و اجتماعی و نیازهای این شهر پرداختند و در آخر تصمیمات لازم اتخاذ شد.

امام جمعه ساوه در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر آوه از توابع شهرستان ساوه گفت: فضای مجازی فضای یک جنگ تمام عیار علیه فرهنگ جامعه است.

حجت الاسلام حسینی با تاکید بر اینکه جنگ جهانی چهارم جنگ عقیده و جنگ دین است، افزود: ابزار این جنگ رسانه‌ها هستند که در دو بعد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب ما از جنس فرهنگ است، گفت: باید بیشترین اهتمام را به سمت و سوی ارتقای شاخص‌های فرهنگی داشته باشیم تا بتوانیم در این جنگ که به مراتب از جنگ نظامی سخت‌تر است، پیروز شویم.

وی با اشاره به تعابیر رهبری معظم انقلاب از جنگ فرهنگی همچون شبیخون فرهنگی، تهاجم فرهنگی و ناتوی فرهنگی اظهار کرد: همه ما در خصوص این جنگ مسئول هستیم و شورای فرهنگ عمومی یکی از نهادهایی است که باید به جد با تهاجم فرهنگی مبارزه کند.

امام جمعه ساوه با تاکید بر ورود به جنگ فرهنگی با سلاح فرهنگی تصریح کرد: باید در وهله اول کار فرهنگی شکل بگیرد و فرهنگ‌سازی شود، اگر این تلاش برای مقابله با تهاجم فرهنگی نتیجه نداد آن وقت است که باید برخورد سلبی صورت گیرد.

وی اعتیاد، طلاق و بیکاری را از نمونه‌های آسیب‌های اجتماعی دانست که جامعه را دچار خود کرده است و افزود: همه مسئولان برای برطرف کردن این معضلات مسئول هستند و باید بدانند که مسئولیت امانتی است که باید بابت آن نزد خدای تعالی پاسخگو بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه در ادامه خواستار برگزاری جلسات مستمر شورای فرهنگ عمومی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی و ارتقای شاخص‌های فرهنگی در شهر جدیدالتاسیس آوه شد.

امام جمعه شهر آوه نیز گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگی فضای جامعه را از تهاجم فرهنگی ایمن خواهد کرد.

حجت‌الاسلام نکوئی ماهانی با تاکید براینکه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی نیازمند سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگی است، افزود: شورای فرهنگ عمومی به عنوان عالی‌ترین مرجع در حوزه فرهنگی و اجتماعی می‌تواند زمینه‌ساز توسعه فعالیت‌های فرهنگی با تصویب طرح‌ها و برنامه‌های کارآمد و موثر فرهنگی باشد.

وی از سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگی به عنوان پرسودترین سرمایه‌گذاری یاد کرد و افزود: آسیب‌های اجتماعی ارتباط مستقیم با فرهنگ دارند از این رو با ترویج سبک زندگی اسلامی و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی به مبارزه با آسیب‌های اجتماعی ناشی از تهاجم فرهنگی پرداخت.

امام جمعه آوه خواستار مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی بویژه شورای اسلامی شهر و شهرداری برای تقویت فعالیت‌های فرهنگی در این شهر شد و افزود: عملیاتی شدن مصوبات شورای فرهنگ عمومی این شهر در گرو همکاری و مشارکت همه دستگاه‌هاست.

بخشدار بخش مرکزی نیز گفت: در تعریف شورای فرهنگ عمومی سیاست‌گذاری و نظارت بر عملکرد فرهنگی یک اصل است و می‌بایست با استفاده از نظرات صاحبنظران و نخبگان اولویت‌های فرهنگی را مورد بررسی قرار داد.

حقیقی افزود: اعضای شورای فرهنگ عمومی باید با توجه به نیازهای شهر در حوزه فرهنگی اجتماعی به درستی این نیازها را رصد کرده و برای بررسی و اعمال نظر در جلسه شورای فرهنگ عمومی مطرح کنند.

وی خواستار اتحاد بیشتر و همدلی بین مردم و مسئولان این شهر شد و افزود: آوه براساس تقسیمات کشوری از سال 1392 به شهر تبدیل شد و با استقرار شهرداری و نیز برپایی نماز جمعه اقدامات فرهنگی بسیاری در آن صورت گرفته است.