سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

انگلستان یک علیل سیاسی است - نمایش محتوای خبر

 

 

انگلستان یک علیل سیاسی است

انگلستان یک علیل سیاسی است

انگلستان یک علیل سیاسی است

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: انگلستان به لحاظ سیاسی معلول است و یک علیل سیاسی است.

سرتیپ حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درحاشیه کنگره بزرگداشت شهدای کارگری استان مرکزی گفت : انگلستان دشمن دیرینه همه کشورهای اسلامی است و اکثر مصیبت های جهان اسلام و تشکیل رژیم صهیونیستی و نزاع های قومی و منطقه ای در جهان اسلام ناشی از مداخلات انگلستان بوده است .

سرتیپ سلامی افزود : امروز انگلستان به لحاظ سیاسی یک معلول است یعنی یک علیل سیاسی است چرا که نه قدرت نظامی دارد نه توفق سیاسی دارد و این حرفهایی که توسط این مقام کم تجربه (نخست وزیر انگلیس ) و ناپخته سیاسی و به ظاهر کهنسال انگلیس زده می شود هیچ گونه اعتبار عملی ندارد .

وی ادامه داد :اینها ناشی از یا عدم شناخت نسبت به واقعیت های عجیبی است که ظرف 40 سال گذشته در جهان اسلام و ایران اتفاق افتاده و یا ناشی از توهمات و رویاهای دست نیافتنی است . و نوعی تفکرات مالیخولیایی است که اجازه نمیدهد یک سیاستمدار در سطح نخست وزیر انگلیس فهم واقع بینانه ای از حقایق و واقعیت های داشته باشد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب با اشاره به تحولات سوریه گفت : پیروزی جبهه مقاومت نشان دهنده شکست سیاست های منطقه ای آمریکاست .

 سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت : امروز خبر بسیار مهمی منتشر شد و آن آزادی کامل شهر حلب بود این تحول امروز یک شکست آشکار در جبهه متحد و به هم پیوسته استکبار جهانی بود که ظرف شش سال گذشته تلاش می کرد با برهم زدن نظم و امنیت عمومی در سوریه نظام مستقر در آن را حذف کنند و در صحنه سیاسی سوریه و جبهه مقاومت با یک شکست مواجه کنند ولی امروز آنچه که اتفاق افتاد شکست آشکار سیاست های آمریکا بخشی از کشورهای اروپایی و متحدان منطقه ای آن بود و یک پیروزی آشکار برای جبهه مقاومت بود.

وی ادامه داد: تحولات در حلب موازنه میدانی را در سطح سوریه کاملا متحول کرد و چون موازنه سیاسی متکی به موازنه میدانی است موازنه سیاسی هم در سوره به نفع برتری سیاسی و بین المللی قرار دارد و قطعا تحولات میدانی و نظامی در سوریه پس از این واقعه کاملا با شتاب وسیع تری را به نفع جبهه مقاومت و نظام سوریه صورت خواهد داد .

سردار سلامی اظهار امیدواری کرد با متصل شدن پیروزی ها در موصل به پیروزی ها در حلب و گسترش این پیروزی ها به تدریج نفس گرو ههای تکفیری و سیاست های غربی و متحدان منطقه ای در سوریه و عراق تنگ شود .