حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

انجام بیش از 3 هزار ماموریت اورژانس در تعطیلات نوروز - نمایش محتوای خبر

 

 

انجام بیش از 3 هزار ماموریت اورژانس در تعطیلات نوروز

شناسه : 342321782

انجام بیش از 3 هزار ماموریت اورژانس در تعطیلات نوروز

انجام بیش از 3 هزار ماموریت اورژانس در تعطیلات نوروز

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان مرکزی از انجام 3 هزار و 102 ماموریت توسط اورژانس در طرح ستاد تسهیلات نوروزی استان مرکزی خبر داد.

دکتر خشنودی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان مرکزی گفت: در طرح ستاد تسهیلات نوروزی امسال، که از روز 25 اسفند 95 آغاز شده است تکنسینهای اورژانس 115 استان مرکزی 3 هزار و 102 ماموریت را انجام داده اند که این امر منجر به ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی به 3 هزار و 504 نفر و اعزام 2 هزار و 121 نفر از همشهریان و مسافران نوروزی به بیمارستانهای استان شده است.

خشنودی با اشاره به حدود 15 هزار تماس تلفنی با مرکز اطلاع رسانی اورژانس در این مدت افزود: بی احتیاطی و عدم رعایت قوانین مقررات راهنمایی و رانندگی در استان منجر به وقوع 666 مورد ماموریت اورژانسی در رابطه با حوادث ترافیکی در استان شد که ارائه خدمات امدادی به هزار و 91 مصدوم از جمله اقدامات تکنسینهای اورژانس 115 در طرح ستاد نوروزی بوده است.

وی در ادامه افزود : متاسفانه غرق شدن 5 نفر در سدهای استان به دلیل بی احتیاطی و عدم توجه به توصیه های انجام شده از دیگر خبرهای تاسف برانگیز در این ایام بود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان مرکزی اضافه کرد : از آغاز شروع ستاد تسهیلات نوروزی تا پایان روز 13 فروردین 96 در استان مرکزی 20 نفر در اثر حوادث ترافیکی جان خود را در جاده های استان از دست داده اند

دکتر خشنودی گفت : سرد شدن هوا در این ایام و استفاده ناصحیح از وسایل گرمایشی نا ایمن منجر به وقوع مسمومیت با گاز منوکسید کربن برای 60 نفر در استان مرکزی شده است.