رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

انتخاب استان مرکزی بعنوان دبیرخانه ششمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) - نمایش محتوای خبر

 

 

انتخاب استان مرکزی بعنوان دبیرخانه ششمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع)

انتخاب استان مرکزی بعنوان دبیرخانه ششمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع)

انتخاب استان مرکزی بعنوان دبیرخانه ششمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع)

 

استان مرکزی در ششمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در بخش کتاب خوانی رضوی بعنوان دبیرخانه این جشنواره انتخاب شده است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در شصتمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان گفت: برای اولین بار نهاد کتابخانه های عمومی کشور متولی برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی است که استان مرکزی بعنوان دبیرخانه بخش کتابخوانی این جشنواره انتخاب شده است.

کمالوندی افزود: در این جشنواره 3 عنوان کتاب شامل " کتاب دوست مهربان کبوترها" ویژه کودکان تا 11 سال، " کتاب اعترافات غلامان " ویژه نوجوانان تا 17 سال و " کتاب امام علی بن موسی الرضا (ع)" ویژه جوانان و بزرگسالان معرفی شده است که افراد می توانند این کتاب ها را از کتابخانه های عمومی سراسر کشور و یا با مراجعه به آدرس اینترنتی markazipl.ir این کتاب ها را تهیه و در جشنواره شرکت کنند.

همچنین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری گفت: بمنظور فرهنگ سازی و بالا بردن سطح اگاهی افراد باید فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را در جامعه گسترش داد که این امر نیازمند تعامل بین دستگاههای دولتی و بخصوص شهرداری ها می باشد.

حجت الاسلام افشون افزود: مباحث اخلاقی امروز نیاز اصلی جامعه و در رشد جامعه تاثیرگذار است که اگر این نیاز به خوبی و با آگاهی افراد از طریق مطالعه تامین شود انسانهای تربیت شده در نهایت منشا آثار ماندگاری می شوند.

گفتنی است ، اطلاع رسانی توسط دستگاههای فرهنگی با محوریت استانداری بمنظور شرکت مردم در جشنواره ملی کتابخوانی رضوی ، موظف شدن شهرداری های استان بخصوص شهرداری اراک نسبت به انجام تعهدات قانونی خود برای پرداخت نیم درصد سهم قانونی شهرداری ها و انجمن کتابخانه های شهرستانهای تابعه خود و سیاست های تبدیل شدن کتابخانه های عمومی به پاتوق های فرهنگی و کتابخوانی در سطح استان با توجه به سند سیاست های نهادکتابخانه های عمومی کشور درسال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل با عنوان سال خواندن از مصوبات این جلسه بود.