رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

امکانات راهداری و نظارتی برای تسهیل سفرهای نوروزی - نمایش محتوای خبر

 

 

امکانات راهداری و نظارتی برای تسهیل سفرهای نوروزی

امکانات راهداری و نظارتی برای تسهیل سفرهای نوروزی

امکانات راهداری و نظارتی برای تسهیل سفرهای نوروزی

 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: تمام امکانات راهداری و نظارتی برای تسهیل سفر مسافران نوروزی در استان مرکزی به کار گرفته شده است.

 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اراک؛  زندی فر ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: پیش از آغاز تعطیلات عملیات بهسازی لکه گیری و روکش آسفالت در تمام محورهای اصلی و شریانی شریانی استان اجرا شده و روشنایی ۲۵۰ کیلومتر از جاده ها به روز رسانی شده است.
زندی فر گفت: نصب علائم راهنمایی و رانندگی خط‌کشی جاده‌ها و تجهیز ۱۴ نقطه پرحادثه در جاده‌ها به روشنایی از جمله اقدامات صورت گرفته در این حوزه بوده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی افزود: طرح نوروزی راهداری از 25اسفند ماه سال ۹۷ آغاز و تا ۲۰ فروردین سال ۹۸ ادامه دارد و در این طرح۲۳ راهدار خانه و 350راهداری در قالب پنجاه و هفت تیم و با استفاده از ۲۸۵ دستگاه ماشین آلات به مسافران نوروزی در جاده خدمت‌رسانی می‌کنند.
زندی فر گفت: مرکز مدیریت راه‌ها با تلفن گویای ۱۴۱ با رصد لحظه ای ۲۴ دستگاه دوربین نظارتی و ۲۶ دستگاه دوربین ثبت تخلفات اطلاعات راهها را در اختیار مسافران قرار می دهد.
دکتر جمالیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی هم گفت: تا کنون ۴۰۰ مورد بازرسی و بازدید از مراکز تولید وتوزیع مواد غذایی و رستوران ها درون شهری و بین راهی در قالب ستاد نوروزی اجرا شده اجرایی شده و این بازرسی‌ها تا پایان تعطیلات نوروز به صورت ویژه و مستمر ادامه خواهد داشت.