حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۳۱ خرداد ۱۳۹۷

امنیت حاکم بر کشور حاصل تلاش همه نیروهای متعهد - نمایش محتوای خبر

 

 

امنیت حاکم بر کشور حاصل تلاش همه نیروهای متعهد

شناسه : 340992343

امنیت حاکم بر کشور حاصل تلاش همه نیروهای متعهد

امنیت حاکم بر کشور حاصل تلاش همه نیروهای متعهد

دادستان کل کشور گفت : امنیت حاکم بر کشور ، حاصل زحمات بخش های مختلف قضایی ، امنیتی و اطلاعاتی و متعهد است.

حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور که در آئین تودیع دادستان عمومی و انقلاب اراک و معارفه قائم مقام جدید دادگستری کل استان مرکزی در اراک حضور یافته بود ؛ با بیان اینکه امنیت در کشور در مقایسه با سایر کشورها و به ویژه کشورهای همسایه قابل تحسین است  افزود : اگر می خواهیم به معنای امنیت پی ببریم، نگاهی به کشورهای همجوار بکنیم.

وی هم چنین شرط تصدی پست قضاوت را عدالت دانست و ثبات قدم ، اراده قوی و پیگیری مجدانه حق الناس را از ارکان اساسی قوه قضائیه عنوان کرد.

حجت الاسلام منتظری بزرگترین وظیفه دادستان را ایجاد امنیت برشمرد.

دادستان کل کشور همچنین با اشاره به مرجع قضایی بودن مقام دادستان گفت: دادستان ها باید علل و عوامل سلب آسایش جامعه را شناسایی و در صدد رفع آن تلاش کنند.

وی در ادامه بالا بودن آمار طلاق و پایین بودن ازدواج را یک آسیب مهم و جدی برای کشور تلقی کرد و افزود: بخش عمده این دلایل آسیب های فضای مجازی است.

حجت الاسلام منتظری افزود: دشمن با استفاده از تمام امکانات خود و برنامه ریزی بر روی جامعه هدف خود یعنی کشورهای جهان سوم و مسلمانان ، این جوامع را بدون شلیک حتی یک گلوله به یک کوره سوزان و جهنمی تبدیل کرده است.

حجت الاسلام عبدالهی رئیس کل دادگستری استان مرکزی هم در این مراسم  ضمن بیان عملکرد 10 ماهه نخست امسال ، از پیگیری های مصرانه و به حق مردم استان مرکزی در زمینه های نتایج سازمان خصوصی سازی و واگذاری های صورت گرفته نظیر: کارخانه های هپکو و آونگان و آلودگی هوا و آلاینده بودن برخی واحد ها خبر داد.

 در پایان این مراسم طاهری به عنوان  قائم مقام رئیس کل دادگستری استان مرکزی منصوب و قاسمی هم دادستان عمومی و انقلاب اراک  شد .