جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

امر به معروف و نهی از منکر - نمایش محتوای خبر

 

 

امر به معروف و نهی از منکر

امر به معروف و نهی از منکر

امر به معروف و نهی از منکر

ستاد امر به معروف و نهی ازساوه و زرندیه تشکیل جلسه داد

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان مرکزی در این جلسه گفت : قانون امر به معروف و نهی از منکر صرفا قانون سلبی نیست.

سردار کریمی با اشاره به هدف تشکیل حکومت اسلامی بر مبنای احیا و حفظ ارزش‌های اسلامی گفت: بنا بر نیاز انقلاب اسلامی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در ساختار سپاه ابلاغ شد.

وی اضافه کرد : مسئولین باید با تمام قوا وارد عرصه شوند و اجرای قانون را الزامی بدانند.

سردار کریمی گفت : اگر قانون به طور کامل اجرا شود همه ی مشکلات برطرف می شود.

وی با بیان اینکه این قانون فقط برخورد سلبی نیست ،افزود : در قانون آموزش و فرهنگ سازی و ایجاد زیرساخت های لازم برای جلوگیری از گناه همانند ایجاد مراکز تفریحات سالم پیش بینی شده است.

وی گفت : سرانجام اگر آموش و فرهنگ سازی پاسخگو نباشد ، برخورد با متخلفین در دستور کار قرار می گیرد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه هم بروز خطاهای عمومی در سطح جامعه را نوعی منکر دانست و گفت : تاثیر منفی خطاهای عمومی در جامعه به مراتب بیشتر از خطاهای فردی است.

منصوری با تاکید براجرای کردن کامل قانون امر به معروف و نهی از منکر افزود : جلسات ستاد احیای این فریضه نیز باید به صورت مستمر و با حضور اکثریت اعضا تشکیل شود.

امام جمعه ساوه نیز گفت: امر به معروف و نهی از منکر تنها یک وظیفه شخصی نیست بلکه یک وظیفه حکومتی است.

حجت الاسلام حسینی بر نظارت پنهان بر عملکرد ادارات و دستگاههای اجرایی تاکید کرد و افزود: اجرای قانون بدون بستر سازی ، آموزش و فرهنگ سازی امکان پذیر نیست و اگر پاسخگو نبود با اقتدار با متخلفان برخورد می شود.

فرماندار ساوه نیز گفت: ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان از فعال ترین ستادهای استانی است.

بهاروند تشکیل به موقع جلسات و مصوبات این ستاد را عاملی برای احیای صحیح این فریضه دانست و افزود: راه اندازی پایگاه ها و شوراهای امر به معروف و نهی از منکر و ارائه آموزش های مناسب در ادارات از جمله مصوبات این ستاد بوده است.

نتیجه این که امر به معروف و نهی از منکر همچون خون در پیکره دین جریان دارد و ضامن حیات اسلام است.