سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

امام خمینی(ره) مردم سالاری دینی در ایران را استمرار بخشید - نمایش محتوای خبر

 

 

امام خمینی(ره) مردم سالاری دینی در ایران را استمرار بخشید

امام خمینی(ره) مردم سالاری دینی در ایران را استمرار بخشید

امام خمینی(ره) مردم سالاری دینی در ایران را استمرار بخشید

رئیس جمهوری گفت: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، مردم سالاری دینی در ایران را استمرار بخشید

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در جمع پر شور مردم خمین در ورزشگاه شهید مطهری خمین افزود: برای دولت یازدهم افتخار فراموش ناشدنی است که امروز در زادگاه امام راحل میهمان مردم عزیز و میهمان نواز خمین حضور داریم.

وی ادامه داد: مردم این شهر جایگاه ویژه ای نه تنها در افکار عمومی ملت ایران، بلکه در سراسر جهان نام خمین به دلیل به شخصیت والا و بلندی که از این سرزمین بود، جاوادانه است.

رئیس جمهوری بیان کرد: بسیاری از مردم جهان نام ایران و انقلاب اسلامی و نام مقاومت ملت بزرگ ایران و ایستادگی ملت در برابر ابرقدرت ها و مستکبران عالم را برابر نام امام راحل می دانند.

وی ادامه داد: کسی گمان نمی کرد طلبه ای که روزی به عنوان یک شاگرد در حوزه علمیه اراک پای درس مرحوم شیخ حائری می نشست، می تواند پرچمی را به اهتزاز درآورد که جوانان غیور، جوانان فعال، نخبگان، فرهیختگان سراسر ایران از مرد و زن پای آن پرچم شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ایران را طنین افکن کنند.

حجت الاسلام و المسلمین روحانی ادامه داد: امام راحل نه تنها استقلال واقعی را به ایران بازگرداند بلکه عزت و عظمت را برای مردم به ارمغان آورد.

وی اضافه کرد: امام خمینی (ره) توانست حکومتی که قرن ها مورد نظر مردم بود، را استقرار ببخشد.

رئیس جمهوری افزود: اگر فکر و اندیشه امام (ره) نبود، بعد از حدود 39 سال انقلاب اسلامی باقی نمی ماند و اگر افکار امام(ره) نبود جمهوری اسلامی به عنوان حکومت الگو در جهان قابل مطرح نبود.

وی ادامه داد: متهجران و کسانی که اندیشه واپس گرا داشتند به رای مردم و صندوق رای معتقد نبودند و آن ها ممکن بود حکومت اسلامی را فریاد بزنند اما جمهوری اسلامی را نمی پذیرفتند.

دکتر روحانی ادامه داد: این که رای مردم، صندوق آرا بتواند پایه مدیریت کشور باشد و قانون خدا و قرآن به عنوان قانون حاکم بر جامعه باشد از دیدگاه آن افراد قابل درک نبود.

وی ادامه داد: امام راحل (ره) شعار جمهوری اسلامی ایران را اعلام و استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی مهم ترین شعار ما ماندگار است.

حجت الاسلام و المسلمین روحانی تصریح کرد: انقلابی بودن به معنای پای بندی به شعار ماندگار امام خمینی(ره ) است و همه انقلاب و نظام اسلامی ما در این شعار خلاصه شده است.

وی افزود: ملت بزرگ ایران هرگز اجازه از دست رفتن استقلال کشور، آزادی ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان نظامی که قرن ها ملت برای استقرارش تلاش کرده، نخواهد داد.

وی افزود: اندیشه و افکار ناب امام خمینی(ره) در جمهوری اسلامی هنر اسلامی و انقلابی، سینمای انقلابی و اسلامی، موسیقی و سرود دینی و مذهبی را ماندگار کرد.

دکتر روحانی ادامه داد:عده ای با همه این ها مخالف بودند و اگر جرات داشتند با دانشگاه ها هم میانه نداشتند و امام (ره) بود که وحدت حوزه و دانشگاه را قوت بخشید.