جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

امام جمعه موقت تهران: شهدا به شهود رسیده‌اند. - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه موقت تهران: شهدا به شهود رسیده‌اند.

امام جمعه موقت تهران: شهدا به شهود رسیده‌اند.

امام جمعه موقت تهران: شهدا به شهود رسیده‌اند.

امام جمعه موقت تهران گفت: شهدای عزیز به عالی‌ترین درجه عرفان که همانا شهود است، دست یافته‌اند.

حجت الاسلام صدیقی در یادواره شهید شاخص سال 95 ساوه "سردار شهید حاج مهدی نظرفخاری" و یادبود بسیجی شهید "مهدی غفاری" در حسینیه شهید غفاری این شهرستان در سخنانی با بیان اینکه شهید اهل شهود است، افزود: اینکه می‌گوییم شهدا به مرحله شهود رسیده‌اند بدین معناست که خداوند در وجود آنان متجلی شده است.

وی افزود : زمانی که نخستین قطره خون پاک شهید بر زمین می‌چکد، چون که در راه رضای خدا مجاهدت کرده و جان شیرین خود را در طبق اخلاص گذاشته است، تمام گناهان وی بخشیده شده و در حقیقت جلوه مطلق الهی در وجود وی متجلی می‌شود.

وی دین مبین اسلام را دین جهاد، شهادت و تربیت معرفی کرد و افزود: شهدای گرانقدر حصار و دیواری ندارند و همواره در همه حال و در همه جا حضور دارند چرا که شهیدان به مقام عندیت یا همان عند ربهم یرزقون بنا بر نص قرآن کریم رسیده‌اند.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه شهدا مظهری از جلوه الهی هستند، گفت: : شهادت به معنی عبور از همه حجاب‌ها و باز شدن چشمه دل و تماشای جلوه حق و ذوب شدن در اسماء الهی است، از این روست که آنها همواره ناظر بر اعمال انسان هستند.

وی با تاکید بر اینکه اولین گام برای تقرب و نزدیکی به خداوند متعال حفظ زبان از گناه است، افزود: حفاظت از زبان از ضروریات حفظ حرمت در محضر الهی است، چراکه بسیاری از گناهان با زبان صورت می‌گیرد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور خطاب به اولین یادواره شهید شاخص سال 1395 ساوه "سردار شهید حاج مهدی نظرفخاری" و بسیجی شهید "مهدی غفاری" پیامی صادر کرد.

متن این پیام توسط حجت‌الاسلام حسن هنرمند حجت‌الاسلام حسن هنرمند استان مرکزی قرائت شد.