رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

آمادگی 39 پایگاه اورژانس استان مرکزی برای امداد نوروزی - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی 39 پایگاه اورژانس استان مرکزی برای امداد نوروزی

آمادگی 39 پایگاه اورژانس استان مرکزی برای امداد نوروزی

در آستانه عید نوروز 39 پایگاه اورژانس در پایگاه های شهری و جاده‌ای استان مرکزی برای امداد نوروزی آماده ارایه خدمات هستند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: در آستانه عید نوروز 39 پایگاه اورژانس در پایگاه های شهری و جاده‌ای استان مرکزی برای امداد نوروزی آماده ارایه خدمات به هموطنان هستند.  

دکتر بهرامی با اعلام اینکه بالگرد اورژانس هوایی نیز در تعطیلات نوروزی خدمات رسانی  می کنند افزود: آمبولانس های اورژانس استان در سطح جاده‌های استان مرکزی تردد دارند و در تعطیلات نوروز از ساعت 9 صبح تا 12 ظهر و17 تا 20 در حاشیه جاده‌های استان مرکزی هستند.
وی گفت: طرح ستاد نوروزی اورژانس استان از امروز 25 اسفند آغاز شده و تا 17 فروردین ماه سال آتی ادامه دارد.
دکتربهرامی افزود: بهداشت سلامت و محیط زیست از 10 کمیته‌ زیرمجموعه ستاد خدمات سفر استان مرکزی است که مسؤولیت آن برعهده دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: سه هزار و 592 ماموریت امدادرسانی در نوروز سال گذشته و در طرح سلامت اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی استان انجام شد که در راستای آن سه هزار و 592 مصدوم خدمات امدادی دریافت کردند.
15 پایگاه امداد 115 در استان مرکزی دایر است.
6 هزار و 400 کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهارهزار کیلومتر آن را راه های روستایی تشکیل داده و روزانه حدود 490 هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده ای این استان تردد می کنند.