رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

آلودگی هوای اراک فراتر از استانداردهای زیست محیطی است - نمایش محتوای خبر

 

 

آلودگی هوای اراک فراتر از استانداردهای زیست محیطی است

آلودگی هوای اراک فراتر از استانداردهای زیست محیطی است

آلودگی هوای اراک فراتر از استانداردهای زیست محیطی است

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان مرکزی گفت: آلودگی هوای اراک فراتر از استانداردهای زیست محیطی است و هوای این شهر در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس جمعیتی قرار دارد.

حسینعلی ابراهیمی‌ کارنامی با اشاره به آلودگی هوای کلانشهر اراک اظهار داشت: کلانشهر اراک یکی از 8 شهر آلوده کشور است که علت آلودگی آن به سبب صنعتی بودن، ورود آلودگی از کشورهای حاشیه و منشا داخلی است.

وی افزود: هوای اراک امروز با گرد و غبار و آلودگی همراه بوده و وضعیت کنونی هوای این کلانشهر برای گروه‌های جمعیتی حساس ناسالم اعلام شده است.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان مرکزی تصریح کرد: براساس اعلام مرکز پایش و کنترل کیفیت هوای اراک شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته به عدد 108 میکروگرم بر مترمکعب رسیده است.

ابراهیمی‌ کارنامی خاطرنشان کرد: غلظت ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در هوای اراک صبح امروز به 41 میکروگرم بر مترمکعب رسیده و این در حالی است که غلظت 24 ساعته این ذرات 39 میکروگرم بر مترمکعب ثبت شده و این آمار نشان‌دهنده ناسالم بودن کیفیت هوا برای گروه‌های حساس جمعیتی است.

وی بیان داشت: ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون از آلاینده‌های خطرناکی هستند که به‌ سبب ریز بودن بیش از حد با نفوذ در دستگاه تنفسی در بخش‌های عمقی آن نشسته و اگر در مدت‌ زمان طولانی استنشاق شوند سبب ‌نارسایی در دستگاه تنفسی و دیگر اندام‌های بدن شده و سلامت فرد را با مشکل روبه‌رو می‌کنند.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان مرکزی عنوان کرد: با توجه به آلودگی هوای اراک به گروه‌های حساس جمعیتی(کودکان، زنان باردار، سالمندان، بیماران قلبی، ریوی و سخت درمان) توصیه می‌شود که از تردد در فضاهای باز و شلوغ شهر به جز مواقع ضروری خودداری کنند.