رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

آلودگی بصری راندمان کار شهروندان را کاهش می دهد - نمایش محتوای خبر

 

 

آلودگی بصری راندمان کار شهروندان را کاهش می دهد

آلودگی بصری راندمان کار شهروندان را کاهش می دهد

آلودگی بصری راندمان کار شهروندان را کاهش می دهد

 

معاونت خدمات شهری شهرداری ساوه گفت: دیوار نویسی‌های بی‌نظم با رنگ‌های مختلف موجب آلودگی بصری و روانی شهروندان شده و آثار مخربی بر روح و روان آنها می‌گذارد.

"مصطفی احمدی" افزود: زیباسازی و اهمیت دادن به طراحی‌های مناسب در معابر شهری در حقیقت ارزش دادن به حس بصری شهروندان و گردشگران است. زیباسازی چهره‌ شهر علاوه بر تاثیر مثبت در روحیه شهروندان در جذب گردشگران نیز بسیار موثر خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین آلودگی بصری یکی از دلایل اصلی کاهش راندمان کاری در میان شهروندان است، لذا در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا، تبلیغات شهری و تصاویر موجود در خیابان‌ها بر اساس اصول شهرسازی تنظیم شده و هر محله بر اساس بافت شهری تبلیغات خاص خود را دارد.

این مسئول، نقش مشارکت مردم را در ساماندهی زیبایی دیوارها و ایوان‌های چشم‌انداز عمومی مهم دانست و گفت: در حال حاضر مدیریت شهری به جای مردم، وظیفه نگهداری جدارهای شهری را انجام می‌دهد و این در حالی است که وظیفه هر فرد است که نمای ملک خود را پاکیزه نگه دارد تا جدارهای شهری تمیز بمانند.

وی عنوان کرد: زیباسازی و اهمیت دادن به طراحی‌های مناسب در معابر شهری در حقیقت ارزش دادن به حس بصری شهروندان و گردشگران است، لذا واحدهای اجرایی و زیباسازی با پیگیری‌های مستمر و مداوم تلاش خود را برای کاهش دیوارنویسی‌های غیرقانونی و برطرف شدن هرچه سریع‌تر این مشکل بکار گرفته‌اند.

احمدی اظهار کرد: شهری مانند ساوه با پیشینه تاریخی و فرهنگی خود در واقع منظر تاریخ، فرهنگ و تمدن مردم این خطه است، لذا زیباسازی چهره شهر علاوه بر تاثیر مثبت در روحیه شهروندان در جذب گردشگران نیز بسیار موثر خواهد بود.

وی گفت: بر اساس ماده 92 قانون شهرداری‌ها نوشتن هر نوع مطلب یا الصاق هر نوشته‌ای بر روی دیوارها ممنوع است و افراد موظفند صرفاً از مکان‌های تعیین شده توسط شهرداری استفاده کنند و متخلفین این امر علاوه بر ادای خسارت وارده، محکوم به پرداخت جریمه نقدی نیز خواهند شد.

این مسول شهری تصریح کرد: شهر مظهر زیبایی و پاکیزگی است و برای اینکه این صفت همچنان با شهر ساوه همراه باشد و شهر را زیبا ببینیم نیاز به پاکیزگی داریم، بنابراین هرگونه نوشته نازیبا اعم از تبلیغات غیرمجاز و دیوارنویسی‌ها بر روی بدنه‌های شهری هزینه زیادی را برای شهرداری و شهروندان در بخش پاک‌سازی به وجود آورده و متاسفانه عده‌ای هم از این قبیل کارهای خلاف کسب درآمد می‌کنند.

وی اضافه کرد: همچنین دیوارنویسی غیر قانونی بر روی بدنه و تاسیسات شهری موجب مخدوش و زشت کردن چهره شهر  می‌شود و موجبات اعتراض و نارضایتی شهروندان را در این زمینه فراهم می‌کند، لذا لازم است که شهروندان قبل از هرگونه دیوارنویسی، نصب پرده و پوسترهای تبلیغاتی مجوزهای لازم را اخذ کنند تا مانع از بروز هرگونه مشکل برای خود و سایر شهروندان شوند.

احمدی تصریح کرد: در راستای آماده‌سازی شهر برای استقبال از بهار و پذیرایی از زائران، گردشگران و میهمانان نوروزی، شهرداری ساوه تمامی بدنه‌ها، جداره‌ها و تاسیسات را از هرگونه تبلیغات غیرمجاز پاکسازی می‌کنند.

وی افزود: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده تخلف دیوارنویسی مراتب را از طریق سامانه تلفن 137 شهرداری ساوه  اعلام کنند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.