اقتدار دفاعی ایران اسلامی در جهان

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در خطبه های نماز جمعه شهر اراک گفت: امروز در موضوع دفاعی ایران یکی از مقتدرترین کشورهای جهان است.

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز اراک؛ آیت الله دری نجف آبادی  ضمن تبریک هفته دفاع مقدس به ملت ایران به ویژه خانواده معظم شهدا جانبازان و ایثارگران گفت : امروز در موضوع دفاعی ایران یکی از مقتدرترین کشورهای جهان است.

وی افزود: فرهنگ جهاد، ، شهادت طلبی و مقاومت و عشق به خدا احیا شده‌ و به عنوان سرمایه سترگ دنیای اسلام  مطرح است.

وی ادامه داد: پیش از پیروزی انقلاب جهان به ۲ بلوک شرق و غرب تقسیم شده‌ بود و مسلمانان در آن از جایگاه مناسب خود بهره‌مند نبودند.

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد:  با پیروزی انقلاب اسلامی راه جدیدی برای مقابله با دشمنان اسلام و قرآن و مبارزه با استکبار، استعمار و حماست از مطلومان و آرمان طلبی باز شده‌ است.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: نیروهای نظامی کشور در ابتدای انقلاب از آموزش‌های نظامی و تجربه جنگ نداشته و عملیات‌های برون مرزی شرکت نکرده بودند در صورتی که اکنون به برکت امام خمینی(ره)، انقلاب و خون شهدا در آمادگی کامل قرار دارند.

وی ادامه داد: ملتی که درس رزم، مجاهدت، مقاومت، فداکاری و شهادت آموخته‌اند همواره برای دفاع از کشور و ایستادگی در برابر دشمنان برخوردار بوده و این ملت شکست ناپذیر هستند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس خاطرنشان کرد: ایران اسلامی با گذشت چهار دهه از آغاز جنگ تحمیلی با وجود تمامی توطئه‌های دشمنان علیه مردم کشور به رهبری رهبر معظم انقلاب و تلاش‌ها و مجاهدت‌ها، به پیروزی‌های بزرگی در حوزه‌های مختلف علمی و نظامی دست یافته‌ است.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: ایران  توانسته قله‌های علمی دنیای اسلام و جهان  را فتح کند و با وجود  تحریم‌ و تهدید دشمنان بیش از ۹۰ درصد نیازهای دفاعی در داخل تولید می شود.

وی گفت: آثار دفاع مقدس از نظر تربیت نیروهای انسانی، کادرسازی، فرهنگ و اخلاق، روحیه جهادی، مقاومت و فداکاری برای دفاع از اسلام، قرآن و انقلاب اسلامی صدها سال در دنیای اسلامی ماندگار خواهد ماند.

 

 

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز عبادی سیاسی روز جمعه اراک با یادآوری آغاز فعالیت مدارس، دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های استان بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونای کشور، خاطرنشان کرد: برای مقابله با شیوع بیماری کووید ۱۹ در استان باید پروتکل‌های بهداشتی در فضاهای آموزشی با حساسیت و جدیت رعایت شود.

آیت الله دری نجف آبادی ترویج بی بند و باری در کشور را بزرگترین توطئه دشمنان علیه نسل جوان کشور دانست و افزود: دشمنان با ترویج این مهم به دنبال جدا سازی نسل جوان جامعه با آرمان‌های اسلام و قرآن هستند.

وی ادامه داد: عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با کشورهای عربی حاصل اتاق فکر دشمنان اسلام بوده و بی‌هویتی جوانان و بازی با اخلاق اسلامی از این توطئه نیز خطرنانک تر است و باید دستگاه‌های مربوطه در این زمینه هوشیاری لازم را داشته باشند.


دانلود