سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

افزایش ۱۴برابری تولید برق بعد از انقلاب اسلامی - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش ۱۴برابری تولید برق بعد از انقلاب اسلامی

افزایش ۱۴برابری تولید برق بعد از انقلاب اسلامی

افزایش ۱۴برابری تولید برق بعد از انقلاب اسلامی

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی: بعد از انقلاب اسلامی تولید برق در کشور ۱۴برابر افزایش یافت.
 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از انقلاب اسلامی تولید برق در کشور به 70هزار مگاوات معادل 14برابر افزایش یافت.

منصوری افزود: این در حالی است که تا قبل از انقلاب مجموع تولید برق کشور هفت هزار مگاوات بود.
او گفت: برخی از صنایع و انرژی های پایه برای توسعه هر سرزمین لازم است و توجه نظام جمهوری اسلامی به توسعه این زیرساخت ها و افزایش تولید برق در کشور نشان می‌دهد که که دولتمردان به خوبی مسیر توسعه کشور را درک کردند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش 14برابری تولید برق در مقایسه با قبل از انقلاب نشان از این می دهد که ایران اکنون یکی از 10کشور برتر جهان در زمینه تولید این انرژی است. ‌

منصوری از توسعه صنعتی کشور، افزایش تولیدات و نیز رسیدگی به مناطق محروم به خصوص گازرسانی به روستاهای کشور به عنوان دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی با وجود افزایش دو و نیم تا سه برابری جمعیت کشور نسبت به قبل از انقلاب، یاد کرد.

او همچنین تامین گاز برای بیشتر از 90درصد جمعیت کشور و نیز دسترسی مناطق محروم کشور به راه های مناسب و سایر زیرساخت‌ها را از برکات انقلاب اسلامی عنوان کرد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: در زمینه پزشکی و ایجاد زیرساخت های بهداشتی و درمانی نیز کشور پیشرفت های چشمگیری داشته به طوری که اکنون در همه شهرستان‌های کشور و حتی روستاها پزشک مستقر است.

منصوری گفت: در حالی که در شهرستانی مانند ساوه قبل از انقلاب تنها چند پزشک اهل کشور فیلیپین فعالیت می‌کردند اما اکنون شمار پزشکان متخصص در این شهرستان نزدیک 70نفر و در شهرستان زرندیه حدود 40 نفر است.

او افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران توانست در زمینه فناوری های برتر و فناوری های نوین مانند انرژی هسته ای، سلول های بنیاد و نانو تکنولوژی به دستاوردهای چشمگیری دست یابد.

منصوری همچنین جایگاه علمی کشور را مناسب ارزیابی کرد و گفت: با پیروزی انقلاب با تلاش جوانان و دانشمندان کشور دستاوردهای مهم علمی در زمینه های مختلف حاصل شد و اکنون شاهد توسعه فضاهای دانشگاهی در همه استانها و شهرهای کشور هستیم.