جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

افزایش سرمایه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش سرمایه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان

افزایش سرمایه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان

افزایش سرمایه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان

 

درنشست اعضای مجمع عمومی سهامداران صندوق حمایت از بخش کشاورزی استان ضمن بررسی صورت های مالی و ارائه گزارش عملکرد یکساله هیات مدیره افزایش سرمایه صندوق در دستور کار قرار گرفت .

مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان در این نشست، سرمایه ی صندوق را 174 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت : پیش بینی می شود تا 2 سال آینده این رقم به 500 میلیارد ریال افزایش یابد .

خالقی گفت : بر اساس تفاهم نامه بین استانداری ، سازمان جهاد کشاورزی و هیات مدیره و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی این دستگاه ها مکلفند 70 میلیارد ریال نسبت به تامین سهم دولت و بابت افزایش سرمایه صندوق پرداخت کنند و صندوق نیز 210 میلیارد ریال از بخش خصوصی جمع آوری کند .

وی در ادامه از پرداخت 22 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت با سود 4 درصد از این صندوق به کشاورزان در سال مالی گذشته خبر داد و گفت : این اعتبارات در اختیار زیر بخش های بخش کشاورزی قرار گرفته است .

بابایی رییس سازمان جهاد کشاورزی و نماینده دولت در صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان هم تشکیل این صندوق برای حمایت از این بخش مهم دانست و گفت : 40 درصد سهمامداران این صندوق کشاورزان هستند .

وی سرمایه اولیه این صندوق را یک میلیارد تومان اعلام کرد و افزود : با تلاش سهامداران و کمکهای بلاعوض دولت این سرمایه روبه افزایش است .