جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

افزایش آموزش‌های سبک زندگی به دختران در استان مرکزی - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش آموزش‌های سبک زندگی به دختران در استان مرکزی

افزایش آموزش‌های سبک زندگی به دختران در استان مرکزی

افزایش آموزش‌های سبک زندگی به دختران در استان مرکزی

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استاندار مرکزی با بیان اینکه آموزش‌های سبک زندگی به دختران در استان مرکزی افزایش یابد گفت: برنامه‌های توانمندسازی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی دختران در استان مرکزی تدوین شود.

زهرا فرجی در جلسه همایش دختران، حمایت‌های روانی، اجتماعی و توسعه پایدار به مناسبت ولادت حضرت معصومه(س) و دهه کرامت در هلال‌احمر استان اظهار داشت: زندگی سالم محصول انتخاب سالم است و سلامت زندگی افراد به عوامل متعددی مانند سلامت جسمی، معنوی، وضعیت اقتصادی، باورها نگرش‌ها و دیگر مولفه‌ها بستگی دارد.

وی افزود: وقتی فردی در زندگی احساس رضایتمندی داشته باشد و از کیفیت زندگی سالم برخوردار باشد می‌تواند در مشارکت‌های اجتماعی موفق عمل کرده و مشارکت اجتماعی این فرد نیز تقویت می‌شود.

مدیرکل دفتر امور بانوان استاندار مرکزی تصریح کرد: افرادی که در برابر ناملایمات مقاومت کمتری دارند و انعطاف‌پذیری پایینی دارند آسیب‌پذیرتر هستند و این‌گونه افراد از لحاظ اجتماعی در جایگاه مناسبی قرار ندارند و در برابر آلودگی‌های محیطی آسیب‌پذیرترمی‌شوند.

فرجی بیان داشت: در جامعه‌ای که کرامت انسانی پایمال شود و شایسته‌سالاری در آن وجود نداشته باشد جامعه بیمار شده و سلامت اجتماعی افراد به خطر می‌افتد و تضییع حقوق شهروندی سبب بروز مشکلاتی در جامعه می‌شود که از آن جمله آسیب‌پذیری دختران و زنان بیشتری می‌شود.

وی با اشاره به‌ اینکه خانواده و دادن آموزش‌های لازم به ارکان مختلف خانواده اهمیت زیادی دارد افزود: دستگاه‌ها در امر آموزش به دختران وارد شوند و با بسترسازی مناسب دختران امروز را که در واقع همسران و مادران فردا هستند و به عنوان سرمایه هنگفت در سرمایه پایدار محسوب می‌شوند آموزش دهند.

مدیرکل دفتر امور بانوان استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: هر چقدر هنجارپذیری دختران افزایش یابد ضرورت توجه به آنان افزایش یافته و دختران برای جامعه مهم هستند و اگر خود را در جامعه مهم بدانند با احساس بهتری در جامعه نقش ایفا می‌کنند.

فرجی عنوان کرد: نهاد خانواده باید در جامعه مورد توجه باشد و برنامه‌ سازان آموزش‌های مستقیم و غیرمستقیم را به افراد ارائه دهند و دادن مشاوره‌های مناسب برای اعضا خانواده مورد اهتمام متولیان امر باشد و خانواده‌هایی که تاکید بر کارایی دختران خود دارند عملکرد بهتری ایفا می‌کنند و فرزندان آنها  در جامعه موفق‌تر هستند.

وی افزود: انسان سالم محور توسعه پایدار است و سلامتی در تمام آحاد خانواده یعنی برخورداری از رفاه کامل اجتماعی، امنیتی، روانی است.