جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

افتتاح 154 طرح عمرانی اقتصادی در شازند - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح 154 طرح عمرانی اقتصادی در شازند

افتتاح 154 طرح عمرانی اقتصادی در شازند

افتتاح 154 طرح عمرانی اقتصادی در شازند

 

 

در سومین روز از ایام الله فجر و با حضور استاندار مرکزی 154 طرح اقتصادی و تولیدی با هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار همزمان با دهه فجر امسال در شازند به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ در سومین روز از ایام الله فجر و با حضور استاندار مرکزی 154 طرح اقتصادی و تولیدی با هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار همزمان با دهه فجر امسال در شازند به بهره برداری رسید که برای 450 نفر فرصت شغلی به همراه داشته است.

آقازاده در بدو ورود و با حضور در گلزار شهدای شهرستان شازند به مقام شامخ شهدای این شهرستان ادای احترام و سپس با خانواده  شهید قربانعلی غدیری دیدار و از صبر و مجاهدت آنها قدر دانی کرد.

وی در ادامه این سفر و در جمع مردم روستای «علی‌آباد» شازند، گفت: مردم روستایی بهتر و بیشتر در دفاع از انقلاب اسلامی نقش داشته‌اند و با دولت و نظام همراهی دارند و امروز مردم در جنگ اقتصادی توانسته‌اند نیازهای کشور را تامین کنند و از وابستگی کشور بکاهند.

استاندار مرکزی افزود: شهرستان شازند نرخ بیکاری بالایی دارد و مسوولان در جذب نیرو باید اولویت بومی را رعایت کنند.

آقازاده ضمن اشاره به بازسازی واحد های مسکونی سیل زده گفت:  عملیات بازسازی پنج هزار مسکن روستایی در سیل اخیر در این استان آغاز شده است و ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار امسال برای ساخت این واحدها پیش بینی شده است.

آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح اراک خنداب شازند با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال، ،افتتاح مرکز کنترل و تله متری تاسیسات آب مهاجران نیز با ۵ میلیارد ریال اعتبار،  بهره‌برداری از مخزن یک میلیون لیتری آب فضای سبز شهر مهاجران، افتتاح مجتمع تجاری تبارک با مشارکت بخش خصوصی در زمینی به مساحت ۳۲۰ مترمربع و هزینه ۳۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، آغاز عملیات اجرایی ساختمان بنیاد شهید شهرستان شازند و افتتاح و تحویل منازل اسیب دیده در سیل امسال در روستای علی اباد شازند از برنامه های این سفر بود.

یادآور می شود همزمان با ایام الله دهه فجر ، هزار و ۱۹۶طرح در استان مرکزی افتتاح و آغاز ساخت می شود.