حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

افتتاح چهار بازارچه صنایع دستی تا پایان ماه مبارک رمضان در استان مرکزی - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح چهار بازارچه صنایع دستی تا پایان ماه مبارک رمضان در استان مرکزی

شناسه : 344875121

افتتاح چهار بازارچه صنایع دستی تا پایان ماه مبارک رمضان در استان مرکزی

افتتاح چهار بازارچه صنایع دستی تا پایان ماه مبارک رمضان در استان مرکزی

12 بازارچه صنایع دستی در استان مرکزی با هدف معرفی کارآفرینان و حمایت از آنها فعال است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از اراک، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی در مراسم افتتاح نگارخانه استاد واشقانی اراک با اشاره به فعالیت‌های حوزه صنایع دستی اظهار داشت: چهار بازارچه صنایع دستی در استان مرکزی تا پایان ماه مبارک رمضان به منظور معرفی صنایع دستی استان افتتاح می‌شود.

وی افزود: درحال حاضر 12 بازارچه صنایع دستی در استان و با هدف معرفی کارآفرینان و حمایت از آنها فعال است و چهار بازارچه صنایع دستی هم به آنها اضافه می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: آموزش‌های لازم به هنرمندان علاقمند توسط 150 صنعتگر در خانه صنایع دستی اراک ارائه می‌شود.

حسینی بیان کرد: 17 هزار صنعتگر در صنایع مختلف استان به صورت غیررسمی فعال هستند که از این تعداد هشت هزار و 500 صنعتگر مجوز دارند.

وی ادامه داد: بیش از چهار هزار صنعتگر صنایع دستی استان بیمه و تلاش برای بیمه شدن سایر هنرمندان هم درحال انجام است، مشکل بیمه هنرمندان صنایع دستی باید از سوی سازمان میراث فرهنگی برطرف شود که این موضوع در دستور کار مسئولان قرار دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی عنوان کرد: 150 اثر از 15 هنرمند صنایع دستی شامل گلیم، حصیر، ویترا، قلم زنی، زیورآلات، معرق و منبت به مدت یک هفته در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شود.

حسینی خاطرنشان کرد: محصولات20 رشته صنایع دستی با 20 درصد تخفیف در این نمایشگاه به منظور عرضه به خریداران در معرض دید قرار داده شده است.