جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

افتتاح چند طرح عمرانی ، کشاورزی و درمانی در اراک - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح چند طرح عمرانی ، کشاورزی و درمانی در اراک

افتتاح چند طرح عمرانی ، کشاورزی و درمانی در اراک

افتتاح چند طرح عمرانی ، کشاورزی و درمانی در اراک

همزمان با دهه مبارک فجر چند طرح عمرانی ، کشاورزی و درمانی با حضور استاندار مرکزی در اراک به بهره برداری رسید .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اراک ؛ از هفت دستاورد مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان رونمایی شد .این هفت دستاورد شامل لوبیا چیتی رقم صالح ، لوبیا چیتی رقم غفار ، لوبیا قرمز رقم یاقوت ، کلزا رقم نیما ، مشارکت در معرفی گندم دیم ، نان رقم سائین ، مشارکت در معرفی گندم دیم  ، نان رقم صدرا و معرفی کلن برتر صنوبر است.
در راستای انجام این تعداد طرح تحقیقاتی 2 میلیارد و 530 میلیون ریال اعتبار از محل سازمان تحقیقات ، آموزش و ترویج کشاورزی کشور و منابع طبیعی هزینه شده است .
 همچنین با حضور آقازاده استاندار مرکزی 2 طرح آب و فاضلاب استان با اعتباری بالغ بر 307 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
  استاندار مرکزی در مراسم بهره برداری از این طرح ها افزود : بازگشت پساب فاضلاب به چرخه مصرف غیرشرب ، راهبردی ارزشمند در توسعه فضای سبز و صنایع است .
 سید علی آقازاده افزود : بسیاری از تنش های آبی به ویژه در بخش کشاورزی و صنایع با برگشت پذیری پساب فاضلاب به چرخه مصرف مجدد ، قابل رفع است.
وی اضافه کرد : بهره مندی 95 درصدی جمعیت شهری اراک از خدمات شبکه فاضلاب در شهر اراک نعمتی ارزشمند است که باید در سایر شهرهای استان مرکزی نیز اجرا شود .
 آقازاده گفت : در طول چهار سال گذشته 280 میلیارد ریال اعتبار در توسعه زیر ساخت های آب و فاضلاب استان مرکزی هزینه شده است.
همچنین کلینیک تخصصی بیمارستان امیر المومنین (ع) به بهره برداری رسید . این کلینیک در زمینی به وسعت ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع و صرف اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال به بهره برداری رسید .

بخش ام آر آی بیمارستان امیرالمومنین (ع) اراک نیز همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

این طرح در زمینی به وسعت ۲۷۰ متر مربع ساخته  شده و با بهره برداری از آن زمینه اشتغال هشت نفر فراهم شده است . 

 استاندار مرکزی در مراسم بهره برداری از کلینیک تخصصی بیمارستان امیر المومنین (ع) اراک و بخش ام آر آی این بیمارستان ، گفت : افزایش 500 تخت به مجموع تخت های بیمارستان ولیعصر (عج) اراک در دست پیگیری است.

استاندار مرکزی افزود : همه تلاش ها در استان مرکزی به کار گرفته شده تا طرح ملی توسعه بیمارستان ولیعصر (عج) هر چه سریعتر به بهرداری رسد که با بهره برداری از آن ، علاوه برخدمت رسانی به مردم استان مرکزی ، نیازهای درمانی استان های همجوار نیز تامین می شود.

 طاهر احمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز گفت: مجوز 107 نیروی جدید برای طرح توسعه بیمارستان آیت الله خوانساری اراک اخذ شده است و با تلاش های انجام شده  100 تخت جدید به بیمارستان آیت الله خوانساری اراک اضافه می شود .

نماینده مردم اراک ، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت : استان مرکزی به لحاظ تعداد تخت های بیمارستان از شاخص کشوری عقب تر است که تلاش های مناسبی در این زمینه صورت گرفته است و روند توسعه خدمات درمانی و بهداشتی در آن سرعت مناسبی دارد .