سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

افتتاح و بازدید از پروژه های بهداشتی درمانی استان در تور سلامت خبرنگاران - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح و بازدید از پروژه های بهداشتی درمانی استان در تور سلامت خبرنگاران

افتتاح و بازدید از پروژه های بهداشتی درمانی استان در تور سلامت خبرنگاران

افتتاح و بازدید از پروژه های بهداشتی درمانی استان در تور سلامت خبرنگاران

 

به مناسبت هفته سلامت و در قالب تور سلامت خبرنگاران استان ، بخش انکولوژی کلینیک امام رضا (ع) و کلینیک داندانپزشکی مرکز بهداشت اراک افتتاح و از چند پروژه بهداشتی استان نیز بازدید شد.

سرمدیان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک در مراسم افتتاح بخش انکولوژی کلینیک امام رضا (ع) گفت: این بخش با 10 تخت اولین مرکز سرپایی بیماران سرطانی استان است که با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد تومان به آن اختصاص داده شده است.

وی در ادامه گفت : همواره 40 تا 60 بیماران سرطانی در لیست انتظار قرار دارند و حدود 40 درصد از مراجعه کندگان بیماران آیت الله خوانساری را افراد بومی استانهای همجوار تشکیل می دهند مقرر شده در طرح تحول نطام سلامت تاپایان امسال 24 تخت سرپایی شیمی درمانی برای بیماران بزرگسال و 6 تخت نیز برای شیمی درمانی کودکان در اختیار بیمارستان های آیت الله خوانساری و امیر کبیر قرار گیرد.

ایستگاه بعدی بازدیدهای امروز افتتاح از کلینیک دندانپزشکی مرکز بهداشت اراک بود.

کارشناس بهداشت و سلامت دهان ودندان مرکز بهداشت گفت: این مرکز درمانی با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد تومان با 6 یونیت دندانپزشکی اماده ارایه خدمات سطح 2 دندانپزشکی به مراجعه کننده است.

دکترحسن شانقی افزود: این کلینک می تواند در دو نوبت صبح و عصر به هزار مراجعه کنندگان خدمات ارایه دهد و بخشی از خدمات این مرکز رایگان بوده همچنین مراجعه کنندگان زیر 14 سال سن با تعرفه دولتی پذیرش خواهند شد.

بازدید از پروژه مرکز آموزشی درمانی ولیعصر(عج)، بیمارستان آیت الله خوانساری، کلینگ ویژه درمانی اراک با 50 مطب تخصصی از دیگر برنامه های تور سلامت بود و خبرنگاران خبرگزاری ها و رسانه های استان در جریان روند پیشرفت این پروژه ها قرار گرفتند.