سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

افتتاح نخستین مرکز مهر والدین در اراک - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح نخستین مرکز مهر والدین در اراک

افتتاح نخستین مرکز مهر والدین در اراک

افتتاح نخستین مرکز مهر والدین در اراک

نخستین مرکز مهر والدین ویژه کودکان در معرض آسیب، و مرکز مشاوره خانواده به مناسبت هفته قوه قضائیه در اراک افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از اراک ؛ نخستین مرکزمهر والدین ویژه کودکان در معرض آسیب ، و مرکز مشاوره خانواده به مناسبت هفته قوه قضائیه با حضور مسئولین استانی  در اراک افتتاح شد.
حجت الاسلام عبداللهی رئیس کل دادگستری استان در این مراسم گفت : این طرح توسط معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و با همکاری بهزیستی استان اجرایی شد.

وی افزود: پیش از این فرزندان طلاق در کلانتری‌ها اجازه ملاقات والدین خود را پیدا می‌کردند و از آنجا که حضانت کودک به یکی از والدین سپرده شده بود لذا والدِ دیگر، در زمانی که توسط دادگاه تعیین شده بود می‌توانست فرزندش را در کلانتری ملاقات کند.

عبداللهی گفت : با توجه به اینکه شرایط کلانتری‌ها برای حضور کودک مناسب نبوده و تاثیرات روحی و روانی مطلوبی برای فرزندان نداشت لذا معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری طرحی را با عنوان مرکز ملاقات فرزندان طلاق معرفی کرد تا والدین بتوانند با کودکان خود در خارج از محیط کلانتری دیدار کنند.

وی اضافه کرد : یکی از مشکلاتی که پیرامون پرونده‌های مربوط به طلاق با آن مواجه هستیم موضوع ملاقات اطفال مشترک والدینی است که از هم جدا شده‌اند چراکه معمولا تا به امروز این ملاقات‌ها در مراجع انتظامی یا محل دادگستری انجام می‌شد که مناسب شرایط روحی و روانی کودکان نبود.

در ادامه مدیر کل بهزیستی استان نیز گفت : دو تن از نیروهای بهزیستی به عنوان روانشناس و مددکار در اجرای این طرح حضور دارند و بنا است تا از این به بعد فرزندان طلاق، در این مکان والد خود را ملاقات کنند.

رفیعی افزود : با افتتاح این مرکز زمینه‌ای فراهم شد تا فرزندان محصول طلاق با آرامش والدین خود را ببیند ضمن اینکه خدمات مشاوره‌ای تخصصی نیز به آنها ارائه می‌شود.

امینی معاون پیشگیری بهزیستی استان نیز هدف از افتتاح مرکز مشاوره خانواده را کاهش طلاق و آسیب های ناشی از آن عنوان کرد وگفت : در این مرکز مشاور قبل از ازدواج و خدمات روانشناختی نیز ارائه می شود