سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

افتتاح طرح های عمرانی اقتصادی در استان مرکزی - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح طرح های عمرانی اقتصادی در استان مرکزی

افتتاح طرح های عمرانی اقتصادی در استان مرکزی

افتتاح طرح های عمرانی اقتصادی در استان مرکزی

 

همزمان با دهه مبارک فجر، چندین طرح عمرانی اقتصادی در استان مرکزی به بهره برداری رسید.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک ؛ بهره برداری از ۸۲ طرح اقتصادی و عمرانی در نقاط مختلف شهری و روستایی شهرستان فراهان با  ۲۳۵ میلیارد ریال اعتبار همزمان با دهه فجر امسال آغاز شد.

76 فقره از این طرح‌ها عمرانی و 6 فقره اقتصادی است، همچنین عملیات اجرایی سه طرح با اعتبار هفت میلیارد ریال نیز آغاز خواهد شد که در مجموع ۴۸۷ اشتغال مستقیم و غیرمستقیم برای شهرستان ایجاد کرده است.

همچنین به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر، طرح خدماتی بازسازی و راه اندازی مخزن اب اشامیدنی شهر کمیجان با اعتبار یک میلیارد و پانصد میلیون ریال با حضور مسئولان افتتاح و به بهره برداری رسید.

شبکه آب شرب میلاجرد، مخزن جدید آب شرب شهر کمیجان، آسفالت و جدول بندی معابر روستایی و شهری و چند طرح آبرسانی و گازرسانی از دیگر طرح‌های عمرانی کمیجان در دهه مبارک فجر امسال بوده است.

۱۲ طرح اقتصادی با اعتبار ۵۱۰ میلیارد ریال به مناسبت دهه مبارک فجر در  شهرستان کمیجان  به بهره‌برداری رسید که بیش از ۵۰ شغل مستقیم و بیش از یکصد اشتغال غیرمستقیم را به‌دنبال داشته است.

به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر، دو کارگاره تولیدی با حضور فرماندار و امام جمعه شهرستان زرندیه و معاون بهزیستی استان مرکزی افتتاح و راه اندازی شد.

 کارگاه تولید پوشاک زنان سرپرست خانوار با سرمایه گذاری ۸۵ میلیون تومان و اشتغال ۸ نفر یکی  از این طرحهاست، که ۵۰ میلیون تومان آن تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی بهزیستی و مابقی آورده تولید کننده است.

دیگری هم کارگاه تولید شیشه دوجداره و تولید پرده مغناطیسی با سرمایه گذاری ۸۵ میلیون تومان با ظرفیت اشتغال ۴ نفر است که که ۵۰ میلیون تومان آن تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی بهزیستی و مابقی آورده تولید کننده است.

همچنین مسکن مددجویی زنان سرپرست خانوار زیر پوشش بهزیستی شهرستان زرندیه، به این گونه است که بهزیستی ۷ میلیون تومان بلاعوض به متقاضیان اعطا می کند و  ۱۰۵ میلیون تومان آورده مددجو  است و مبلغ ۵۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه هم برای ایجاد اشتغال به این افراد از طرف سازمان بهزیستی اعطا می شود .