سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

افتتاح ساختمان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح ساختمان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی

افتتاح ساختمان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی

افتتاح ساختمان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی

 

در مراسمی با حضور استاندار و رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، ساختمان جدیدالاحداث دانشگاه جامع علمی کاربردی استان افتتاح شد.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ این ساختمان در زمینی به مساحت 2هزار و 700مترمربع وبا زیر بنای 3هزار و 600مترمربع بااعتبار 7میلیارد تومان در 4طبقه احداث شده است.

استاندار مرکزی در حاشیه افتتاح این ساختمان با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی در طول سالهای اخیر به مسائل صنعتی و مهارت های علمی و اجرایی کاربردی تر نگاه ویژه داشته گفت: استان مرکزی بعنوان یک استان صنعتی با ارائه آموزش های مورد نیاز در استان می توان شاهد آموزشهای کیفی و فرصت های اشتغال در این دانشگاه باشیم.

آقازاده با توجه به اینکه طی سال های گذشته تعداد مراکز علمی کاربردی در استان کمتر شده افزود: به تبع آن کیفیت آموزش بالا رفته که این امر می تواند منجر به نتیجه مطلوبتر حتی در علوم مختلف و در رشته های مختلف صنعت و کشاورزی و سایر مهارت های مورد نیاز در جامعه صنعتی استان مرکزی است شود و آموزش ها با کیفیت بهتری ارائه شود.
استاندار گفت: قرار براین شد تا با انعقاد تفاهمنامه ای با دانشگاه جامع علمی کاربردی زمینه لازم برای ایجاد رشته های مورد نیازو ارائه آموزش های کیفی تر به جوانان در رشته های مختلف تا شاهد آموزش های کیفی تر و فرصت های اشتغال بیشتری در سال98 در استان باشیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور هم احداث دانشگاه جامع علمی کاربردی را از دستاورد های انقلاب دانست و گفت: این دانشگاه با هدف تربیت نیروهای مهارتی در سال72 احداث ده است.

محمدحسین امید افزود: در حال حاضر 300هزار دانشجو در 600مراکز علمی کاربردی در 800رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در مشغول به تحصیل هستند.
وی با اشاره به اینکه استان مرکزی یکی از استانهای شاخص کشور در دوره های علمی کاربردی مراکز خیلی خوبی را در جوار صنعت دارد گفت: اغلب شرکت های بزرگ در استان مرکز علمی کاربردی دارند و نیروهای مهارتی را در حوزه صنعت تربیت می کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی مکاربری کشور افزود: قرار است با توجه به توانمندی های دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در تمام زمینه های که استان مرکزی نیاز دارد از جمله در حوزه صنعت، کشاورزی، خدمات و فرهنگ و هنر آموزش های مورد نیاز طراحی و ارائه شود تا بتوان نیروهای مهارتی را تربیت کرد و این آمادگی را نیز داریم تا در صنایعی که مرکز وجود ندارد نیز شاهد ایجاد این مراکزباشیم.

در پایان دفتر اشتغال و توسعه کارآفرینی و کانون دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان افتتاح شد.