جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

افتتاح دو طرح صنعتی با حضور وزیر صنعت - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح دو طرح صنعتی با حضور وزیر صنعت

افتتاح دو طرح صنعتی با حضور وزیر صنعت

افتتاح دو طرح صنعتی با حضور وزیر صنعت

با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت در شهرستان ساوه 2 طرح صنعتی به بهره برداری رسید.طرح اول افتتاح فاز یک کارخانه مس با ظرفیت هزار تن در سال و سرمایه گذاری 497 میلیارد ریال و صد هزار دلار و اشتغال زایی 70 نفر بود.

طرح دوم نیز بهره برداری از بزرگترین واحد تولید کننده انواع کاغذ تیشو بود که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رییس جمهور همزمان با دیگر طرح های استان به بهره برداری رسید.

مدیرعامل این واحد تولیدی با بیان اینکه ظرفیت تولید 66 هزار تن در سال است ،گفت : این کارخانه برای دویست نفر به صورت مستقیم و پنج هزار نفر برای صنایع زیر دست به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است.

میزبان با بیان اینکه این کارخانه با سرمایه گذاری بیش از پانصد میلیارد تومان بدون دریافت تسهیلات بانکی به بهره برداری رسید ، افزود : ما توانستیم کشور ایران را از یک وارد کننده تیشو به صادر کننده تیشو تبدیل کند.

وزیر صنعت معدن و تجارت در مراسم بهره برداری از این واحد تولیدی گفت : احداث پنج هزار طرح صنعتی در کشور برنامه ریزی شده بود که تا کنون سه هزار طرح تکمیل شده است.

نعت زاده صادرات غیرنفتی در سال گذشته را هفتاد درصد عنوان و اظهار امیدواری کرد تا سال آینه این میزان به نود درصد برسد.

وی در مصاحبه ای گفت : تا کنون سیزده هزار واحد کوچک و متوسط توانسته اند تسهیلات بانکی دریافت کنند که حدود 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی داده شده است.

وی انتظار از دریافت کنندگان تسهیلات بانکی را رونق تولید و اشتغال جدید عنوان کرد و گفت : هدف دولت در سال جاری رونق تولید است.

نعمت زاده در خصوص روان سازی دریافت تسهیلات بانکی اضافه کرد : این تسهیلات با همکاری بانک ها ، سازمان امورمالیاتی و تامین اجتماعی به واحد های کوچک و متوسط ارائه می شود.

وی افزود : این موضوع که در چهار ماه گذشته 13 هزار واحد صنعتی و کشاورزی توانسته اند تسهیلات بانکی دریافت کنند نشان از روان بودن سیستم دریافت تسهیلات بانکی دارد.

وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه بانک ها پول عمومی را در اختیار ندارند و پول مردم است ، گفت : بانک ها باید با دریافت وثیقه از باز پرداخت مطمعن شوند .

همزمان با سفر رییس جمهور و هیئت دولت به استان مرکزی سیزده طرح صنعتی با اعتبار 970 میلیارد تومان و اشتغال زایی هزار و صد نفر به بهره برداری رسید.