جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

افتتاح دومین مرکز سلامت جامعه شهری در محلات - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح دومین مرکز سلامت جامعه شهری در محلات

افتتاح دومین مرکز سلامت جامعه شهری در محلات

افتتاح دومین مرکز سلامت جامعه شهری در محلات

دومین مرکز سلامت جامعه شهری محلات  با حضور مسئولین شهرستانی و معاون فنی مرکز بهداشت استان مرکزی در محلات افتتاح شد.

دومین مرکز سلامت جامعه شهری محلات با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد ریال و در زمینی به مساحت 2 هزار متر مربع  با حضور مسئولین شهرستان و معاون فنی مرکز بهداشت استان مرکزی افتتاح شد.

عبدالرحیم فردوسی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان محلات در حاشیه افتتاح این مرکز گفت: سابق بر این در همین مکان پایگاه سلامت مشغول خدمات رسانی به مردم منطقه بود که با توجه به نا مناسب بودن فضای قبلی و نیاز جدی مردم منطقه ساخت مرکز سلامت جامعه در همین مکان در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به نیاز مردم منطقه بلافاصله پس از تکمیل ساختمان اصلی مرکز سلامت جامعه شهری، کار تجهیز مرکز آغاز و آماده خدمات رسانی به مردم شد و کار تکمیل محوطه اصلی مرکز نیز در حال پیگیری است که تا یک ماه آینده به پایان خواهد رسید.

فردوسی با اشاره سیاستهای دولت و وزارت بهداشت در بحث ارتقاء سلامت گفت: به دنبال سیاستهای وزارت بهداشت و ارتقاء سلامت اعتبار مناسبی برای بازسازی و ارتقاء این مرکز تخصیص یافت و هم اکنون 4 نفر مراقب سلامت در مرکز مستقر هستند و کلیه خدمات مراقبتی از جمله، مراقبت‌های مادر و کودک، واکسیناسیون و تنظیم خانواده تنها از طریق یک مراقب سلامت به کلیه افراد خانواده ارائه خواهد شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان محلات همچنین با اشاره به سکونتی5260 نفر ایرانی و 300 نفر غیر ایرانی در منطقه محلات سفلی بیان کرد: از نظر ساختار جدید وزارت بهداشت به جمعیت های زیر 25 هزار نفر مرکز سلامت تعلق نخواهد گرفت اما با توجه به پیگیری های صورت گرفته و با توجه به ساختار خاص منطقه این مکان فراهم شد تا پایگاه سلامت به مرکز سلامت ارتقاء یابد و به زودی با استقرار داروخانه، پزشک و پرستار در مرکز شاهد تکمیل خدمات خواهیم بود.

مرکز سلامت جامعه شهری حکیم فردوسی شهر محلات کار خدمات رسانی به مردم محلات سفلی، کوی حجت و شهرک امام رضا(ع) شهر محلات را بر عهده دارد.