جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

افتتاح بخش تخصصی کودک درکتابخانه - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح بخش تخصصی کودک درکتابخانه

افتتاح بخش تخصصی کودک درکتابخانه

افتتاح بخش تخصصی کودک درکتابخانه

 

بخش تخصصی کودک در کتابخانه سلمان ساوجی شهرستان ساوه راه اندازی شد.

 این بخش در فضایی به مساحت 150 متر مربع و بیش ازیک و هزار 200 نسخه کتاب در موضوعات مختلفی همچون رمان های کودکانه، شعر و داستان و تصویر سازی خلاق پذیرای کودکان و نونهالان ساوجی است.

اجرای برنامه های متنوع برای کودکان نظیر قصه گویی، کتابخوانی، نمایش خلاق و برگزاری کارگاه های مختلف آموزشی و بازدید دانش آموزان مدارس از برنامه های بخش کودک کتابخانه عمومی سلمان ساوجی خواهد بود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در جلسه ی انجمن کتابخانه های عمومی ساوه گفت: راه اندازی بخش کودک کتابخانه سلمان ساوجی با اعتبار بالغ بر 170 میلیون ریال و با مشارکت یکی از کتابداران خوش ذوق و خلاق این کتابخانه انجام شده است.

کمالوندی افزود : استقرار بخش کودک و نوجوانان در راستای تحقق مصوبات کمیته شاداب سازی کتابخانه ها در دیگر کتابخانه های استان نیز اجرا می شود.

وی همچنین از آمادگی این نهاد از ایجاد کتابخانه در روستاها در صورت تامین مکان مورد نظر خبر داد و افزود : در روستاهای با جمعیت بیش از دو هزار نفر کتابخانه احداث می شود.

کمالوندی خواستار پیوند کتابخانه های کل شهرستان از جمله دانشگاه ها با کتابخانه اصلی برای استفاده عموم شد.

بهاروندفرماندار ساوه افزود : شاخص مهم توسعه فرهنگی یک جامعه با افزایش سرانه مطالعه ارتباطی تنگاتنگ دارد و همه دست اندرکاران بخش فرهنگ و هنر باید در این زمینه تلاش کنند.

شهرستان ساوه دارای هفت کتابخانه عمومی است که از این تعداد 6 کتابخانه شهری و یک روستایی است.