جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

آغاز کشت ذرت در اراضی کشاورزی ساوه - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز کشت ذرت در اراضی کشاورزی ساوه

آغاز کشت ذرت در اراضی کشاورزی ساوه

آغاز کشت ذرت در اراضی کشاورزی ساوه

ساوه  با تولید 35 درصد ذرت علوفه ای استان ، رتبه اول تولید این محصول را داراست و با شروع کشت آن به صورت نشاء در سالجاری تولید آن افزایش خواهد یافت.

یک کشاورز ساوجی از روش جدید کاشت نشاء به جای بذر برای کشت این محصول استفاده کرده است.

صدیق ، یک کشاورز ساوجی با بیان اینکه ؛ در این روش ابتدا بذر ذرت درگلخانه کشت می شود ، گفت : بذر به مدت دوازده روز در گلخانه تا رسیدن به مرحله ی سه برگی و چهار برگی می ماند و سپس برای کشت با دستگاه به زمین منتقل می شود.

قائمی  کارشناس ادوات کشاورزی با بیان اینکه دستگاه کشت نشاء ذرت از دو ردیف تا 6 ردیف وجود دارد ، گفت : فاصله ی روی ردیف از 45 سانتیمتر تا صد سانتیمتر و فاصله ی بین نشاء ها از هشت سانتیمتر تا صد سانتیمتر قابل تنظیم است.

خاکباز ، کارشناس جهاد کشاورزی مزیت این نوع کشت را صرفه جویی در مصرف آب به میزان 20 درصد نسبت به کشت سنتی عنوان کرد و گفت : از دیگر مزیت ها کنترل آفات و بیماری ها و کاهش علف های هرز است.

این کشاورز ساوجی افزایش عملکرد در هکتار را از دیگر مزیت ها عنوان کرد و افزود : در روش سنتی چهل تن در هکتار برداشت می کردیم و از این روش هشتاد تن یعنی دو برابر برداشت می کنیم.

صدیق زمان بر بودن کشت و نیاز به کارگر بیشتر را از جمله مشکلات عنوان کرد و افزود : در روش سنتی یک هکتار را در یک ساعت و در این روش یک هکتار را در یک روز کشت می کنیم.

این کشاورز ساوجی با بیان اینکه در روش سنتی دو میلیون تومان و در این روش پنج میلیون تومان برای کشت لازم است ، گفت : دولت باید در ارئه تسهیلات بانکی و در اختیار قرار دادن ادوات کشاورزی برای این نوع کشت به کشاورزان کمک کند.

معاون جهاد کشاورزی ساوه با بیان اینکه ، ساوه با 35 درصد تولید ذرت علوفه ای استان ، رتبه اول را داراست ، گفت : سطح زیر کشت ذرت علوفه ای استان سه هزار هکتار است که از هر هکتار 35 تن برداشت می شود.

کشت ذرت به صورت نشاء برای اولین بار در استان در ساوه اجرا می شود که به نظر می رسد به گذر از روش سنتی به مدرن می توانیم گام موثری در تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.