جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

آغاز فعالیت طرح نوروزی دستگاههای خدمات رسان در استان مرکزی - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز فعالیت طرح نوروزی دستگاههای خدمات رسان در استان مرکزی

آغاز فعالیت طرح نوروزی دستگاههای خدمات رسان در استان مرکزی

آغاز فعالیت طرح نوروزی دستگاههای خدمات رسان در استان مرکزی

 دستگاههای خدمات رسان در استان مرکزی از امروز تا پانزدهم فروردین، با آمادگی کامل فعالیت خود را آغاز کردند

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ فرمانده انتظامی استان در مانور طرح نوروزی دستگاههای خدمت رسان استان مرکزی افزود: نیروی انتظامی استان با آمادگی 100درصد و بهره‌گیری از تمام توان خود در تعطیلات نوروز از امروز تا 15 فروردین سال 97 در خدمت مردم است
سردار عزیزی افزود : نیروی انتظامی مانند هرسال در تعطیلات نوروزی طرح‌هایی در حوزه ایجاد و ارتقای امنیت عمومی و ترافیکی در سطح استان در نظر دارد و مانند سال‌های گذشته تمام مجموعه کارکنان انتظامی استان به اضافه نیروهای کمکی که از ناجا و استان‌های دیگر به ما مامور می‌شوند سازمان‌دهی می‌شوند تا در خدمت مردم بوده تا هم امنیت حوزه عمومی فراهم شود و هم شهروندانی که در استان تردد دارند دغدغه امنیتی نداشته باشند و همچنین با رعایت مردم و کمک پلیس و دستگاه‌های ستاد سفر، امنیت حوزه ترافیکی هم برقرار شده و شاهد کاهش تلفات و تصادفات باشیم.
وی گفت : 24 ایستگاه پلیس هم نسبت به ایام عادی در محل‌های اسکان و اقامت مسافران و تفرج‌گاه‌ها است و علاوه بر این برای محورهای مواصلاتی و تفرج‌گاه‌ها، گشت‌های انتظامی به شکل خودرویی اضافه شده تا امنیت لازم برای هموطنان ایجاد شود.
سرهنگ کهریزی رئیس پلیس راه استان مرکزی هم در این رزمایش گفت : پلیس راه به همراه دیگرسازمان‌های دخیل، از تمام امکانات خود در راستای آرامش و امنیت مسافران نوروزی، و کاهش حوادث ترافیکی بهره می‌گیرد و حفظ امنیت راهها یکی از اصلیترین اهداف پلیس است.
سرهنگ کهریزی با اشاره به اینکه طرح امنیت ترافیکی نوروز 97 از امروز 24 اسفند، همزمان با سراسر کشور در استان مرکزی آغاز و تا 15 فروردین 97 ادامه دارد؛ گفت: در تعطیلات نوروز، 55 تیم محسوس و نامحسوس پلیس بصورت شبانه روزی تمامی راهها و محورهای مواصلاتی استان را پوشش می‌دهند.
کهریزی با اشاره به اینکه 45 درصد تصادفات محورهای سال گذشته به علت واژگونی رخ داد گفت : بیشترین علت تصادفات سال 96 هم بی توجهی به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی، بوده است.
وی گفت : افزایش نظارت تیم های پلیس راه بر تخلفات رانندگی و بر خورد قاطع و بدن اغماض از آنها در نوروز 97 انجام می‌شود و رانندگان برای پرهیز از بروز حوادث حادثه ساز از عجله و شتاب در طول مسیر سفر خوداری کنند.
وی افزود : ستاد خدمات سفر به همراه استاندار و کمیته‌های ده‌گانه استانی و کمیته‌های دوازده‌گانه شهرستانی تشکیل شده است و 56 دستگاه اجرایی در ایام نوروز، خدمات‌رسانی  می کنند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی هم گفت : در زمینه نظارت هم کمیته بازرسی تشکیل شده است که بحث قیمت‌های اماکن اقامتی و پذیرایی و سایر مراکز فروش کالا کنترل می‌شود و بازرسی از اماکن و مراکز خدمات‌رسان در راه‌های مواصلاتی هم انجام می‌شود.