سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

آغاز سال تحصیلی طلاب حوزه های علمیه برادران - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز سال تحصیلی طلاب حوزه های علمیه برادران

آغاز سال تحصیلی طلاب حوزه های علمیه برادران

آغاز سال تحصیلی طلاب حوزه های علمیه برادران

مراسم آغاز سال تحصیلی طلاب حوزه های علمیه برادران ساوه برگزار شد. نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در این مراسم گفت : : حوزه های علمیه از مهم ترین مراکز علمی - مذهبی در دوران غیبت حضرت ولی عصر (عج) محسوب می شوند.

آیت الله دری نجف آبادی به تبدیل استان به قطب علمی و مذهبیِ کشور تاکید کرد و افزود : حوزه های علمیه باید دو کار بزرگ فرهنگ سازی و تمدن سازی را به خوبی انجام بدهند .

وی با اشاره به اینکه فضای مجازی به عنوان فرصت و تهدید بسیار مهم است ، گفت : طلبه ها و روحانیون با وارد شدن در این عرصه در راستای گسترش دین ، روشنگری ، شناساندن زمان و جلوگیری از نابودی دین قدم بردارند.

وی با بیان اینکه حدود چهار هزار طلبه خواهر برادر در استان داریم ، افزود : 30 کدرسه حوزوی خواهران و باردران و هشت مدرسه پیش حوزوی در استان داریم.

وی با بیان سطح سه برای خواهران در ساوه و اراک دایر شد ، گفت : در سال آینده سطح چهار معادل دکترا برای خواهران نیز دایر می شود.

امام جمعه اراک با بیان اینکه برای آقایان تا پایه دهم داریم ، گفت : برای پایه 11 هم باید قم برای ارائه مجوز و استاد همکاری کند.

امام جمعه ساوه هم خطاب به طلاب جوان گفت : رسالت شما در تغذیه فکری و فرهنگی تشنگان معارف اسلامی و پاسخ به شبهات و سوالاتی بسیاری که امروز در شبکه‌های مجازی وجود دارد، بسیار سنگین است.

حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه حوزه های علمیه اردوگاه هستند ،افزود : طلاب باید در همه ی زمینه ها مجهز بود تا با قدرت با دشمن مبارزه کند.

گفتنی است ، در سال جاری در شهرستان ساوه در مجموع 210 طلبه در حوزه های علمیه برادران مشغول تحصیل هستند.